Autosuv.sk

Ostatné

Jacques Villeneuve sa vracia do rallycrossu

Kanadský pretekár sa posadí do Subaru WRX STI na domácom podujatí Trois-Rivieres a bude čeliť hviezdam ako Chris Atkinson, Scot Speed, Tanner Foust a Ken Block.
Jacques Villeneuve sa vracia do rallycrossu

Kanadský pretekár sa posadí do Subaru WRX STI na domácom podujatí Trois-Rivieres a bude čeliť hviezdam ako Chris Atkinson, Scot Speed, Tanner Foust a Ken Block.

Bývalý jazdec a majster sveta Formuly 1, Jacques Villeneuve, sa už tento víkend posadí za volant rallycrossového špeciálu a absolvuje domáce preteky v Trois-Rivieres v Kanade. Villeneuve podpísal zmluvu na jedny preteky s tímom Subaru Rally Team USA a bude robiť tímového kolegu jazdcom - Patrik Sandell a Chris Atkinson, ktorého dobre poznáme vďaka odjazdeným deviatim rokom vo WRC. Na podujatí nebudú chýbať ani ďalšie známe mená americkej série rallycrossu ako Scot Speed, Tanner Foust a Ken Block.

"Trois-Rivers som vždy vnímal ako môj motošportový domov, takže je potešením byť znovu späť. Rallycross rástol exponenciálne, odkedy som pretekal na týchto úžasných autách a je dobré byť súčasťou športu, ktorý rastie. Som vďačný, že budem jazdiť na fabrickom Subaru a urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som pomohol tímu v jeho úsilí v Americkom Rallycrosse"
, komentoval svoju účasť Villeneuve.

Pre Jacquesa nepôjde o prvú skúsenosť s rallycrossom. Na týchto pretekoch debutoval v roku 2014 v portugalskom Montalegre a v ten istý rok sa zúčastnil aj domácich pretekov. V nich vyhral kvalifikáciu v jednej z rozjázd, ale neskôr pre technické problémy sa nedostal do semifinále.

Kanadský okruh je s menom Villeneuve úzko spätý. V roku 1976 tu Gilles Villeneuve (otec Jacquesa) zdolal v pretekoch Formula Atlantic Jamesa Hunta a získal si tak medzinárodnú pozornosť. Následne ho podpísal Teddy Mayer z McLarenu. Pripomíname, že práve v roku 1976 sa stal James Hunt majstrom sveta F1, a práve preto letel výsledok Gillesa do sveta. Gillesovi pomohli nielen jeho schopnosti, ale aj dobrá znalosť okruhu, a to platí aj v prípade Jacquesa. Práve tento fakt sa pokúsi cez víkend využiť za volantom Subaru WRX STI. Zároveň bude veľkým lákadlom pre domácich fanúšikov.

Tagy

Pokračovať v čítaní