Autosuv

Ostatné

Jaguar Land Rover prichádza s bezkontaktným dotykovým displejom

Menšie šírenie baktérií, menej umastených displejov, ale hlavne ľahšie a rýchlejšie ovládanie prináša nový bezkontaktný displej.
Jaguar Land Rover prichádza s bezkontaktným dotykovým displejom

Jaguar Land Rover hlási koniec dotykovým obrazovkám, umasteným od prstov. Prichádza totiž s novým bezkontaktne ovládateľným displejom. Cieľom je zamedziť dotykom a znížiť šírenie baktérií a vírusov, hlavnou motiváciou výrobcu je však bezpečnosť, keďže pri novej bezdotykovej obrazovke sa vodič môže lepšie sústrediť na dianie na ceste. Laboratórne testy ukázali, že nová technológia "prediktívneho dotyku" môže znížiť úsilie a čas pri ovládaní obrazovky až o 50 %. 

Systém by mal fungovať lepšie aj na nerovných cestách, kde sa klasické dotykové obrazovky zle ovládajú a vyžadujú pritom väčšie sústredenie vodiča na obrazovku. Nová technológia využíva umelú inteligenciu, aby rozpoznala snahu šoféra a aktivovala želanú funkciu ešte pred reálnym dotykom s obrazovkou. Spolieha sa pritom na niekoľko senzorov, sleduje gestá aj pohyb očí. Celé riešenie je závislé na softvéri, ktorý môže byť integrovaný aj do existujúcich dotykových obrazoviek. Podmienkou fungovania sú však senzory a nimi získané dáta. 

Tagy

Pokračovať v čítaní