Autosuv.sk

Ostatné

Jeep Wrangler Rubicon 392 prichádza konečne s osemvalcom, zatiaľ len ako koncept

Nový koncept je predzvesťou sériového modelu. Jeho príchod však do veľkej miery závisí od reakcie verejnosti. Jeep by tak opäť dostal osemvalec po 30 rokoch.
Jeep Wrangler Rubicon 392 prichádza konečne s osemvalcom, zatiaľ len ako koncept

Fanúšikovia off roadu a veľkých motorov by mali spozornieť. Jeep totiž predstavil nový koncept Wrangler Rubicon 392 s motorom V8. Vidlicový osemvalec sa pritom naposledy objavil v roku 1981 v Jeepe CJ, odvtedy fanúšikovia terénnej legendy môžu o takejto motorizácii len snívať. Zmeniť to má práve predstavený koncept. Číslo 392 označuje objem motora 392 kubických palcov, po našom 6,4 l. Vďaka výkonu 450 k a krútiacemu momentu 610 Nm zrýchli Rubicon 392 na rýchlosť 60 míľ/h (96,5 km/h) za menej ako 5 sekúnd. Vyšší krútiaci moment znamená väčšie nároky na prevodovku, preto dostal Wrangler Rubicon 392 zosilnenú 8-stupňovú automatickú prevodovku.

Foto: Jeep

Jeep sľubuje neprekonateľnú zábavu za volantom a vynikajúce schopnosti v teréne aj mimo neho. Koncept má upravený rám, nápravy Dana 44, tlmiče Fox a redukčnú prevodovku. V teréne si pomôže elektronickými uzávierkami na prednej aj zadnej náprave, veľmi dôležitým prvkom skladačky sú 37-palcové pneumatiky do terénu a blata. Otázkou na záver ostáva, či sa koncept dostane aj do sériovej podoby. Niečo nám naznačujú vo svojich vyhláseniach aj predstavitelia značky. "Nadšenci Jeepu Wrangler si od nás pýtali Wrangler V8 a náš nový Wrangler Rubicon 392 Concept dokazuje, že máme schopnosť im ho priniesť," nechal sa počuť šéf značky Jeep (FCA North America), Jim Morrison. Všetko teraz záleží najmä od reakcie verejnosti, na ktorú v Jeepe netrpezlivo čakajú. Nová verzia V8 by sa tak mohla dostať na vrchol ponuky a osloviť "pravoverných" fanúšikov.

Tagy

Pokračovať v čítaní