Autosuv.sk

Ostatné

Kia prezradila cenu športového modelu Stinger pre Austráliu

Austrálske ceny modelu Stinger naznačujú na koľko si Kórejci svoj nový športový model cenia.
Kia prezradila cenu športového modelu Stinger pre Austráliu

Austrálske ceny modelu Stinger naznačujú na koľko si Kórejci svoj nový športový model cenia.

Pohon zadných kolies, výkon 272 kW, maximálny krútiaci moment 510 Nm, zrýchlenie na 100 km/h za 4,9 s a to všetko vďaka benzínovému motoru biturbo V6 s objemom 3,3 l. Keby nám pred dvoma rokmi niekto povedal, že táto charakteristika popisuje model Kie, tak mu jednoducho neveríme. Model Stinger vo svojej vrcholnej verzii skutočne výrazne predbieha očakávania, ktoré máme od kórejskej automobilky.

Kia Stinger
Kia

V zrýchlení na 100 km/h napríklad predbehne BMW 440i, a to musí byť poriadne frustrujúce. Prednosťou Kie má byť predovšetkým adrenalín a zábava za volantom, v luxuse a spracovaní interiéru sa na autá vyššej ligy určite nechytá. Ale už len myšlienka na porovnávanie s takýmito autami posúva Kiu o level vyššie. Napriek tomu, ak chcú Kórejci zabodovať, musia byť v prvom rade lacnejší.

Kia Stinger
Kia

Aj keď snahu o stlačenie cien smerom dole vo svojich vyhláseniach ohlasovali, až doteraz sme mohli len hádať, v akých cenových reláciách sa Stinger bude pohybovať. Kia dnes zverejnila ceny modelu Stinger pre Austráliu. Vozidlo bude ponúknuté v troch úrovniach výbavy a cena sa vyšplhá na v prepočte 32 960 eur, 37 670 eur a 40 360 eur za verziu GT. V tomto prípade hovoríme o Stingeri so spomínaným šesťvalcom. Ceny slabšej motorizácie zverejní automobilka neskôr. Očakávame, že Stinger bude na Slovensku o chlp drahší, aspoň tak nám to vychádza z porovnania cien niektorých modelov v Austrálii a na Slovensku.

Tagy

Pokračovať v čítaní