Autosuv.sk

Ostatné

Klenot autobazáru: Boursaud z roku 1899 stále jazdí. A je na predaj!

Pri prehľadávaní stránok autobazáru nájdete hocičo. Ultralacné autá, superzničené autá, megadrahé autá a aj autá s neuveriteľným nájazdom kilometrov. Koľko kilometrov má za sebou Boursaud, ostane záhadou. Isté však je, že na rozdiel od niektorých inzerovaných áut, je plne
Klenot autobazáru: Boursaud z roku 1899 stále jazdí. A je na predaj!

Pri prehľadávaní stránok autobazáru nájdete hocičo. Ultralacné autá, superzničené autá, megadrahé autá a aj autá s neuveriteľným nájazdom kilometrov. Koľko kilometrov má za sebou Boursaud, ostane záhadou. Isté však je, že na rozdiel od niektorých inzerovaných áut, je plne pojazdný. A to ho postavili v roku 1899!

Spomínanú francúzsku firmu založil pod menom Borsaud Jeune (Junior) syn kováča. V dedine Baignes, vzdialenej od Paríža asi 500 km, postavil na konci 19. storočia tri modely, ktoré boli na svoju dobu naozaj pokrokové.

V inzerovanom roadsteri drieme jednovalcový motor s výkonom 2,6kW s vodným chladením. Dvojstupňová prevodovka je doplnená štartovaním priamo na volante. To umožňovalo nielen jazdiť rýchlejšie, ale aj ovládať celú situáciu priamo z kabíny. Na rozdiel od mnohých ďalších áut roku 1899, Borsaud mal riadenie veľmi podobné tomu dnešnému. Namiesto otočnej nápravy malo každé koleso svoj vlastný čap a otáčalo sa samostatne. To znížilo polomer otáčana a zjednodušilo prácu šoférovi.

Na tomto aute je ale najviac fascinujúce, že je plne pojazdné. V prípade záujmu o kúpu si dokonca môžete dohodnúť skúšobnú jazdu. Stačí sa za ním vybrať do Nemecka a pripraviť si 105.000 EUR,

Boursaud z roku 1899 stále jazdí. A je na predaj! (7 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní