Autosuv.sk

Ostatné

Lada chystá elektrický e-Largus v kabáte starej Dacie Logan

Rusi už dnes vyvíjajú to, čo tu bolo včera. Nový prototyp vyzerá ako Dacia Logan MCV prvej generácie. Nielen tak vyzerá, ale aj využíva rovnakú zastaranú platformu.
Lada chystá elektrický e-Largus v kabáte starej Dacie Logan

Ruský automobilový priemysel pomaly kráča do minulosti. Z výrobných liniek schádzajú zjednodušené modely bez ABS a airbagov, príkladom je Lada Granta. Je to jediný spôsob, ako vedia Rusi obnoviť výrobu po zavedení sankcií a odchode západných automobiliek.

Aj napriek problémom chce ruská Lada priniesť na trh vlastný elektromobil. Svetu ukázala prvý prototyp, ktorý tvarmi kopíruje Daciu Logan MCV. A nielen tvarmi, ale aj použitou platformou B0, ktorá je na trhu od roku 2004.

Batérie ukryla Lada do podlahy a sľubuje aj rýchle nabíjanie prostredníctvom CCS portu. Podrobnejšie technické informácie zatiaľ neboli zverejnené. Niektoré ruské médiá však informujú o príchode 5 aj 7-miestnej verzie, čo vzhľadom na kopírovanie Loganu MCV nie je prekvapením.

Menej pravdepodobný sa nám už vzhľadom na použitie zastaranej platformy, určenej pre vozidlá so spaľovacím motorom, zdá dojazd na jedno nabitie s hodnotou vraj až 400 km.

Zdroj: Lada via Motor1

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní