Autosuv.sk

Ostatné

Lada na Slovensku oficiálne končí pre emisné limity. Lada Žilina v predaji pokračuje

Ladu v Európe zabíjajú emisné limity. S predajom vozidiel ruskej značky chce napriek tomu pokračovať Lada Žilina. Pôjde o registrované nové vozidlá priamo od výrobcu AVTOVAZ z Ruska.
Lada na Slovensku oficiálne končí pre emisné limity. Lada Žilina v predaji pokračuje

Ladu v Európe zabíjajú emisné limity. S predajom vozidiel ruskej značky chce napriek tomu pokračovať Lada Žilina. Pôjde o registrované nové vozidlá priamo od výrobcu AVTOVAZ z Ruska.

Oficiálny import nových vozidiel značky Lada na Slovensku dňom 01.06.2019 skončil. Aktuálne prebieha dopredaj skladových vozidiel Lada Vesta Sedan, SW a SW Cross za zvýhodnené ceny. K situácii sa vyjadrila pobočka Lada Žilina, ktorá má záujem na pokračovaní predaja a chce prevziať import vozidiel Lada na Slovensko.

Tlačová správa Lada Žilina

Za rozhodnutím vedenia automobilky stoja nové emisné štandardy, ktoré počítajú so znížením flotilových emisií CO2 na úroveň 95 g/km. Tieto emisné nariadenia viedli zástupcov značky k radikálnemu kroku a to ukončiť dovoz vozidiel do krajín EÚ. Konkurenčné značky sa snažia vzniknutý problém riešiť doplnením portfólia o elektromobily a hybridné modely. Problémom je, že Lada zatiaľ žiadne takéto vozidlo v ponuke nemá a akékoľvek rozšírenie ponuky si vyžaduje čas, ktorého je do zavedenia štandardov málo.
Naša pobočka Lada Žilina dostala oficiálne stanovisko od výrobcu AVTOVAZ dňa 29.10.2019, v ktorom potvrdil, že dňom 01.06.2019 končí s dodávaním akýchkoľvek modelov značky Lada do krajín EÚ. Prispôsobenie súčasného portfólia by pre značku predstavovalo vysoké dodatočné náklady, ktoré by v konečnom dôsledku boli z pohľadu predajov v krajinách EÚ stratové.

Čo to znamená pre súčasných majiteľov vozidiel?

Lada vo svojom stanovisku tiež uviedla, že jej odchod súvisí len s importom nových vozidiel a bude aj naďalej ponúkať servisné služby k už zakúpeným vozidlám. Súčasný importér značky Lada na Slovensku - SlovLADA, spol. s.r.o. je zaviazaný poskytovať najbližších 10 rokov podporu servisu, plnenie garancií či zabezpečenie náhradných dielov. Preto sa zákazníci nemusia obávať prepadnutia záruky alebo problémov so servisnou podporou. Servisné služby budú naďalej ponúkané aj za našu spoločnosť AUTOPROFIT, s.r.o.

Priaznivci značky smútiť nemusia!

Lada Žilina bude v predaji vozidiel značky pokračovať aj naďalej. Pôjde o registrované nové vozidlá priamo od výrobcu AVTOVAZ z Ruska. Ponúkané portfólio modelov dokonca rozšírime o zaujímavé novinky. K súčasným stáliciam, ako je 4x4 (Niva) a Vesta, pribudnú modelové rady Granta, Largus a Xray (s možnosťou realizácie predobjednávok v druhom kvartáli roku 2020) . 

Začiatkom druhého kvartálu tohto roka očakávame naskladnenie takmer celého portfólia modelov, ktoré sa predávajú v Rusku. Ponuka bude naozaj široká, ale určite si kladiete tú najdôležitejšiu otázku: Aká bude cena vozidiel? Ubezpečujeme vás, že pracujeme na tom, aby sa predajné ceny vozidiel výrazne nenavýšili a zostali porovnateľné so súčasným stavom.

Lada 4x4 BRONTO už čoskoro... 

Zaujímavosťou je, že oficiálna výroba LADA 4x4 BRONTO vo fabrike AVTOVAZ je pozastavená z dôvodu skončenia typového schválenia a predpoklad opätovného spustenia výroby je odhadovaný na máj roku 2020. Viac informácií o tomto modeli prinesieme čoskoro.

zdroj: LADA Žilina

Tagy

Pokračovať v čítaní