Autosuv.sk

Ostatné

Lamborghini Huracan talianskej polície prešlo 500 km za dve hodiny. Prevážalo obličku

Prevoz obličky na transplantáciu z Padovy do Ríma zvládlo policajné Lamborghini Huracan za niečo vyše dve hodiny priemernou rýchlosťou 230 km/h. Videom sa na sociálnych sieťach pochválila talianska polícia.
Lamborghini Huracan talianskej polície prešlo 500 km za dve hodiny. Prevážalo obličku

Rýchle policajné autá sú dobrou reklamou pre automobilky, vždy sme si kládli otázku, či sú ich schopnosti aj reálne využívané. U nás podľa policajných videí slúžia často na meranie rýchlosti na diaľnici a následné zastavenie priestupcov. Úplne iné využitie môže mať Lamborghini Huracan v službách talianskej polície. Vo výbave ich má Taliansko niekoľko a okrem kamier a tradičnej policajnej techniky disponujú aj chladiacim zariadením vpredu, ktoré je využívané pri prevoze plazmy, vakcín, či orgánov. 

Začiatkom novembra dostala posádka jedného z rýchlych vozidiel za úlohu previezť obličku na transplantáciu z Padovy do Ríma. Trasu dlhú 500 km prešli za niečo vyše dvoch hodín a dosiahli priemernú rýchlosť 230 km/h! Keď zoberieme do úvahy zdržania, spôsobené mýtnymi bránami, jazdou v meste a spomalenie ostatnými členmi premávky, tak je jasné, že ručička tachometra často ukazovala oveľa vyššie čísla. Maximálna rýchlosť vozidla presahuje hodnotu 300 km/h, takže v tomto ohľade to nebol problém.

Zdroj: EN24

Pokračovať v čítaní