Autosuv.sk

Ostatné

Lancia predstavila koncept Pu+RA HPE

Nový koncept ukazuje smer, ktorým sa Lancia vyberie v najbližších rokoch.
Lancia predstavila koncept Pu+RA HPE

Lancia po svojom znovuzrodení predstavila svoj prvý koncept Pu+Ra HPE. Nový koncept sa nedočká sériového nástupcu, ale ukazuje nám smer, ktorým sa chce Lancia vydať pokiaľ ide o dizajn a technológie.

Technické detaily elektrického kupé nepoznáme, ale Lancia odhalila svoju víziu na 10 rokov. Cieľom je dosiahnuť dojazd 700 km, zníženie spotreby pod 10 kWh a skrátenie času nabíjania na 80 % k hranici 10 minút.

Koncept Pu+Ra HPE vyniká svojím dizajnom. Zaujímavosťou je kruhová strecha, ktorá poskytuje pasažierom panoramatický výhľad. Medzi tradičné prvky dizajnu Lancie, ale v modernom prevedení patria okrúhle zadné svetlá a predok, ktorého vzhľad definujú tri LED pásy. Rovnaké riešenie máme očakávať aj v budúcich sériových modeloch Lancie.

Vo vnútri nájdeme pomerne jednoduchý interiér a až 70 % jeho povrchov tvoria udržateľné materiály. Hlavným prvkom je veľký displej, ktorým možno hýbať a nakláňať ho smerom k posádke. Prvého sériového modelu Lancia sa dočkáme v roku 2024. Pôjde o novú generáciu modelu Ypsilon, nasledovať bude v roku 2026 nová vlajková loď, ktorá bude súrodencom modelov Insignia a Citroen C5 X. V roku 2028 sa opäť objaví legendárne meno Delta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní