Autosuv.sk

Ostatné

Lancia sa vracia, predstaví tri nové modely

Lancia sa chce posunúť smerom k prémiovým značkám. Veľký návrat za hranice Talianska začne v roku 2024.
Lancia sa vracia, predstaví tri nové modely

O značke Lancia už roky prakticky nie je počuť, minimálne oficiálnych informácií bolo málo. Doteraz Lancia v podstate nemala o čom informovať, veď v súčasnosti predáva len model Ypsilon, aj to výlučne na domácom talianskom trhu. Nádej na svetlejšiu budúcnosť pre Lanciu zablikala po spojení skupín PSA a FCA a vytvorení veľkého koncernu Stellantis.

Výsledkom je príchod troch nový modelov v nasledujúcich rokoch a návrat na ďalšie európske trhy. Všetko začne o menej ako tri roky, keď Lancia odštartuje predaje v Rakúsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku a Španielsku. V ďalších rokoch plánuje vstúpiť aj do ďalších krajín Európy, pre Automotive News to potvrdil Luca Napolitano, šéf Lancie.

Talianska značka začne modelovú ofenzívu predstavením novej generácie Lancie Ypsilon. V ponuke bude so spaľovacím motorom, ale aj vo forme elektromobilu. Netrpezlivo sa očakáva najmä návrat legendy, modelu Delta. Dočkať by sme sa mohli niekedy v roku 2026. Od tohto roku už chce Lancia predávať výlučne elektrické vozidlá.

Taliani chcú mieriť svojimi modelmi (v porovnaní so súčasnosťou) viac na mužov s priemerným vekom 55 rokov. Možno to znie na prvý pohľad prekvapivo, ale má to svoju logiku. Ekonomicky zabezpečení muži si môžu dovoliť drahšie a luxusnejšie autá a Lancia sa chce posunúť bližšie smerom k prémiovým značkám. Navyše pre "zrelšie generácie" je názov Lancia stále dobre známy a nevyžaduje takú investíciu do reklamy ako v prípade úplne novej značky.

Tagy

Pokračovať v čítaní