Autosuv.sk

Ostatné

Lotus láka na nové SUV Type 132

V prvom krátkom videu láka Lotus na nové elektrické SUV Type 132.
Lotus láka na nové SUV Type 132

Britská značka Lotus je rovnako ako Volvo vlastnená čínskym gigantom Geely. Aj vďaka prístupu k spoločným technológiám predstaví v nasledujúcich rokoch niekoľko nových elektromobilov od športových áut až po SUV.

Najbližším prírastkom bude elektrické SUV Type 132. Pôjde o luxusný model, ktorý bude konkurenciou napríklad pre Aston Martin DBX. V prvom krátkom videu odhaľuje Lotus časť prednej masky s aktívnymi klapkami. Slúžiť budú na aktívne manažovanie chladenia a zároveň na zlepšenie aerodynamiky.

Model bude postavený na platforme Lotus Premium. Už skôr sme informovali, že nová platforma umožní vozidlám zrýchliť na 100 km/h za menej ako tri sekundy. Uložené v nej môžu byť rôzne batérie s kapacitou od 92 do 120 kWh s 800 V palubným systémom. Ten umožní nabíjanie s výkonom 350 kW. Môžeme predpokladať, že batéria sa vďaka nemu nabije na 80 % v priebehu 20 minút.

Po predstavení SUV Type 132 budú podľa portálu Autocar k dispozícii dve verzie s pohonom všetkých kolies, ktorých výkon by sa mal pohybovať od 450 do 560 kW. S výrobou nového SUV sa začne v Číne v meste Wu-chan. Presný termín predstavenia zatiaľ nepoznáme, ale musí byť blízko, pretože Lotus už začal s oficiálnym propagovaním prostredníctvom sérii videí. Prvým z nich je krátke video s názvom Breathe, odhaľuje v ňom spomínanú prednú masku.

Tagy

Pokračovať v čítaní