Autosuv.sk

Ostatné

Malá mestská Toyota Aygo prešla modernizáciou

Miernou úpravou prešiel nielen vzhľad, ale aj motor Toyoty Aygo.
Malá mestská Toyota Aygo prešla modernizáciou

Miernou úpravou prešiel nielen vzhľad, ale aj motor Toyoty Aygo.

Mestské Aygo bolo jedným z prvých vozidiel, ktoré nastolilo súčasnú vlnu viacfarebných áut. Malé auto na prianie budúceho majiteľa mení svoj charakter ako chameleón. Možností farebných kombinácií je naozaj veľa nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Druhá vec, čím je Aygo charakteristické, je “X dizajn“. Tvary písmena X nájdeme na viacerých miestach karosérie aj v interiéri, ale najvýraznejšie to vidno na prednej časti. Aj modernizované Aygo si tento štýl zachováva, ba ešte ho zvýrazní. Po novom má byť písmeno X v dizajne ešte výraznejšie, keď viac vystúpi dopredu a získa tretí rozmer. Miernou úpravou prešli aj zadné svetlá a do ponuky pribudli dva nové odtiene modrej a fialovej farby.

Toyota Aygo
Toyota

Menšie zmeny sa udiali aj pod kapotou. Benzínový trojvalcový motor s objemom 998 cm3 má mať po novom kultúrnejší chod pri voľnobežných otáčkach. Toyota mierne upravila aj jeho parametre. Maximálny výkon 53 kW dosiahne pri 6000 otáčkach a o krútiaci moment 93 Nm sa Aygo môže oprieť pri 4 400 otáčkach.

Toyota Aygo
Toyota

Posádka by mala oceniť nižšiu hlučnosť v interiéri, keďže pribudli tesniace materiály v oblasti A-stĺpikov, dverí a zadnej časti. Faceliftované Aygo predvedie Toyota už o niekoľko dní v Ženeve.

Toyota Aygo
Toyota

Tagy

Pokračovať v čítaní