Autosuv.sk

Ostatné

Maserati MC20 odštartovalo novú éru talianskej značky

S novým superautom bude Maserati konkurovať značkám ako Porsche a Ferrari.
Maserati MC20 odštartovalo novú éru talianskej značky

Maserati MC20 je skutočným míľnikom a začiatkom novej éry pre slávnu taliansku značku. S novým superautom sa stane skutočným konkurentom pre Porsche a Ferrari. O pohon MC20 sa stará nový motor Nettuno V6 3,0 l twin turbo. Za viac ako 20 rokov ide o prvý motor, vyvinutý priamo značkou Maserati. Produkuje maximálny výkon 463 kW a krútiaci moment 730 Nm posiela prostredníctvom 8-stupňovej dvojspojkovej prevodovky na kolesá zadnej nápravy. Na rýchlosť 100 km/h vystrelí v priebehu 2,9 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 325 km/h. Hmotnosť vozidla je stlačená pod 1 500 kg, vďaka čomu dosahuje výborný pomer výkonu a hmotnosti 2,33 kg/k. Podľa vyjadrení Maserati ide o rekord vo svojej triede. 

MC20 aj ako elektromobil

V dnešnej dobe elektrických áut sa elektromobily udomácňujú aj medzi rýchlymi športovými vozidlami. Špecifikácie elektrickej verzie zatiaľ nie sú oficiálne známe. V zrýchlení na 100 km/h však bude elektromobil ešte o desatinu sekundy rýchlejší. Maximálna rýchlosť bude obmedzená na 310 km/h. Pri pokojnejšej jazde prejde elektrické Maserati na jedno nabitie 323 km. 

Zaujme zadnou časťou aj interiérom

Športové gény dáva MC20 najavo už svojím vzhľadom. Najviac sa nám páči zadná časť s veľkým difúzorom a dvoma zabudovanými koncovkami v zadnom nárazníku. Vrchná časť s kontrastným lakovaním a nízkymi svetlami pridáva k dravému vzhľadu trochu elegancie.

Maserati

V interiéri pôsobí MC20 s malým počtom tlačidiel jednoducho a športovo. Športový charakter zvýrazňujú použité materiály, sedadlá, volant a digitálny prístrojový panel s veľkým ukazovateľom otáčok. Rušivo pôsobí akurát 10-palcový displej infotainmentu. 

Maserati

Cena nového modelu bude začínať tesne nad 200 000 eur. K dispozícii bude aj ako kabriolet.
 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní