Autosuv.sk

Ostatné

Maťo Homola v sezóne 2019: Nový pretek, nové auto, víťazné ambície

Maťo Homola vstúpi do sezóny 2019 vo veľkom štýle. WTCR vymení za novú súťaž a jazdiť bude na podľa neho najlepšom aute preteku.
Maťo Homola v sezóne 2019: Nový pretek, nové auto, víťazné ambície

Maťo Homola vstúpi do sezóny 2019 vo veľkom štýle. WTCR vymení za novú súťaž a jazdiť bude na podľa neho najlepšom aute preteku.

Maťo Homola má za sebou úspešnú sezónu roku 2018. Po poslednom preteku v Macau sa dostal so 48 bodmi celkovo na osemnástu priečku. Spomedzi jazdcov bez továrenskej podpory skončil na obdivuhodnom treťom mieste. Ako jediný Slovák doteraz zajazdil celý pohár FIA WTCR. Počas prestávky nezaháľal a do sezóny 2019 vstupuje v plnom nasadení s niekoľkými novinkami.

Maťo Homola
Zdroj: Maťo Homola

Prvou zásadnou zmenou je šampionát, v ktorom Maťo bude pretekať tento rok. TCR Europe sú majstrovstvá Európy cestovných vozidiel. Pretekať bude proti približne tridsiatim jazdcom a jeho plány sú veľkolepé. Po úspechu vo WTCR, kde sa mu podarilo vyhrať pretek v Portugalsku, ašpiruje priamo na víťazstvo. "Mám za sebou silný tím, mojim cieľom je vyhrať," odpovedal Maťo Homola na otázku, s akými plánmi vstupuje do novej súťaže.

Dobrý tím je tiež dôležitou súčasťou úspechu. Tento rok prichádza Maťo s novinkou a nadväzuje spoluprácu talianskym tímom Target Competition. Majú bohaté skúsenosti s cestovnými autami a na svojom účte držia víťazstvo napríklad aj na TCR International. Pretekovým inžinierom sa v roku 2019 stane Jaro Krajči.

Najväčšou novinkou však bude Maťove nové auto. Minulý rok prišiel s veľkolepou správou o prechode na Peugeot 308 TCR. V sezóne 2019 však prichádza zmena opäť a do TCR Eurpe Maťo vstúpi s vozidlom Hyundai i30 N TCR. Toto auto vyhralo v roku 2018 šampionát WTCR medzi jazdcami i tímami a sám Maťo ho označuje za momentálne najlepšie auto v seráli cestovných vozidiel. Prvé testy vlastného kusu podstúpi už budúci týždeň na Hungaroringu v Maďarsku.

Maťove Hyundai i30 N TCR
Maťove Hyundai i30 N TCR. Zdroj: Maťo Homola

Maťo Homola pred sezónou 2019 (25 obrázkov v galérii)

Kalendár Maťa Homolu pre rok 2019:

28.4. Hungaroring, Maďarsko

26.5. Hockenheim, Nemecko

09.6. Spa- Francorchamps, Belgicko

14.7. Red Bull Ring, Rakúsko

04.8. Oschersleben, Nemecko

25.8. Slovakia Ring (VC SR), Slovensko

22.9. Barcelona, Španielsko

13.10. Monza, Taliansko

    Maťo Homola pred sezónou 2019 - 2 (24 obrázkov v galérii)

    Tagy

    Pokračovať v čítaní