Autosuv.sk

Ostatné

Mazda modernizovala model CX-3, zmenami neohúrila

Mazda v priebehu troch rokov už druhýkrát vynovila model CX-3. Svetovú premiéru absolvuje na autosalóne v New Yorku.
Mazda modernizovala model CX-3, zmenami neohúrila

Mazda v priebehu troch rokov už druhýkrát vynovila model CX-3. Svetovú premiéru absolvuje na autosalóne v New Yorku.

Japonská automobilka už druhýkrát omladila crossover CX-3 od jeho uvedenia na trh v roku 2015. Facelift málokedy prináša zásadné zmeny a často slúži skôr na upútanie pozornosti, ako na poriadne vylepšenia. Mazda CX-3 je toho príkladom. Pri pohľade zvonku si pozorné oko môže všimnúť upravenú prednú masku a pár chrómových doplnkov navyše. Keď nechcete nič veľké meniť, tak ešte ponúknete novú farbu Soul Red Crystal a nové 18-palcové kolesá. Na druhej strane maličké zmeny svedčia aj o spokojnosti výrobcu s vozidlom.

Mazda CX-3 (12 obrázkov v galérii)

Najzásadnejšia zmena sa odohrala v interiéri. Klasickú ručnú brzdu nahradila elektronická. Nie veľmi obľúbené riešenie prináša viac priestoru na stredovom tuneli. Dizajnéri tak mohli posunúť držiak na poháre na nové miesto a pribudla lakťová opierka. Na dlhších cestách potešia upravené sedadlá. Sú širšie, dostali novú hustejšiu penovú výplň. Vzadu pribudla opierka na ruky s držiakom na poháre. 

Mazda CX-3
Mazda

Aj zmeny v oblasti techniky sú najmä o dolaďovaní existujúceho. Žiadny nový motor, k menším úpravám došlo akurát na benzínovom motore SKYACTIV-G 2,0 l. Vyladením sa zvýšil krútiaci moment v širokom spektre otáčok, a aj vďaka zníženiu vnútorného trenia sa podarilo mierne vylepšiť spotrebu. O koľko, to sme sa z tlačovej správy nedozvedeli. 

Aktualizované: Modernizovaná Mazda CX-3 sa dostane na európsky trh v priebehu leta.

Tagy

Pokračovať v čítaní