Autosuv.sk

Ostatné

Mazda MX-30 je zatiaľ najlepšia v ochrane posádky. Testami prešla aj Honda Jazz

Japonský elektromobil si pokazil celkový dojem slabším hodnotením ochrany chodcov a cyklistov. Honda Jazz si pomohla novým stredovým airbagom.
Mazda MX-30 je zatiaľ najlepšia v ochrane posádky. Testami prešla aj Honda Jazz

Euro NCAP zverejnilo výsledky nárazových testov pre Hondu Jazz a Mazdu CX-30. Podľa očakávania obstáli v testoch dobre a získali maximálny počet 5 hviezdičiek. Jazz sa môže v oblasti bezpečnosti pochváliť novým stredovým airbagom, ktorý ochráni šoféra a spolujazdca vpredu pri bočnom náraze. V žiadnej zo štyroch hodnotených oblastí neútočil malý Jazz na rekordné hodnotenie. Na druhej strane ani v jednom smere výraznejšie nezaostal a získal plný počet hviezdičiek. 

Trochu inak je na tom Mazda MX-30. Elektromobil, postavený na technickom základe modelu CX-30, získal najlepšie skóre v hodnotení ochrany dospelých pasažierov v tomto roku. Ani jedno z ďalších troch testovaných áut (VW ID.3, Toyota Yaris, Honda Jazz) neprekročilo hranicu 90 % v tejto kategórii, čo sa so ziskom 91 % Mazde podarilo. Veľmi dobré hodnotenie má aj za ochranu detskej posádky so ziskom 87 %, čo je druhý najlepší výkon tohto roku. Horšie skóre získala za asistenčné systémy (73 %) a najslabšia je aj v hodnotení ochrany zraniteľných účastníkov premávky (chodci, cyklisti).

Tagy

Pokračovať v čítaní