Autosuv.sk

Ostatné

Mazda RX-Vision GT3 Concept je krásny stroj pre virtuálne preteky

Virtuálne preteky sa v súčasnosti tešia veľkej popularite. Pre automobilky je to dobrý priestor na prezentáciu dizajnu a Mazda vie, ako na to.
Mazda RX-Vision GT3 Concept je krásny stroj pre virtuálne preteky

Dizajn Mazdy je pre nás v posledných rokoch mimoriadne príťažlivý. Platí to aj pre sériové vozidlá, koncepty sú však na tom podľa očakávania ešte o level lepšie. Teraz nám Mazda ukázala ďalší skvost s názvom RX-Vision GT3 Concept. Keďže ide o virtuálne pretekárske auto, tak mali dizajnéri do značnej miery voľné ruky. Výsledkom je krásny pretekársky koncept s typickými črtami Mazdy. V prípade športových konceptov Mazdy medzi ne určite radíme nízku dlhú kapotu, pod ktorú sa obrovské kolesá sotva zmestia. Aj preto ju museli dizajnéri v oblasti blatníkov mierne zvlniť a zdvihnúť. Ďalším typickým prvkom pre dizajn Mazdy sú veľké čisté a jemne zaoblené plochy bez výraznejších hrán. Tento charakter narúša akurát profil prednej kapoty. Dizajn je v tomto mieste trochu ostrejší a posúva koncept smerom k pretekárskym autám aj vďaka veľkému otvoru, smerujúcemu prúdenie vzduchu nad kapotu, strechu a obrovské zadné krídlo.

Foto: Mazda

Medzi adrenalín dvíhajúce detaily patria koncovky výfuku, ústiace na bokoch za prednými kolesami. Pretekársky charakter dotvára veľký predný spojler a difúzor vzadu. Zajazdiť si v tomto virtuálnom skvoste možno na PlayStation v hre Gran Turismo Sport. Hráči, ktorí využijú v hre Gran Turismo Sport vozidlá Mazda vrátane nového modelu RX-Vision GT3 Concept, získajú automaticky právo zúčastniť sa virtuálnej série pretekov Gran Turismo Championship.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní