Autosuv.sk

Ostatné

Mazda3 zrejme príde aj v ostrejšej verzii

Hyper auto, ako ju označil predstaviteľ značky, nebude konkurentom pre najostrejšie hot hatch autá. Výkonom sa zaradí niekde na úroveň Škody Octavia RS.
Mazda3 zrejme príde aj v ostrejšej verzii

Hyper auto, ako ju označil predstaviteľ značky, nebude konkurentom pre najostrejšie hot hatch autá. Výkonom sa zaradí niekde na úroveň Škody Octavia RS.

Nová Mazda3 okamžite po zverejnení prvých obrázkov zaujala svojím dizajnom. Fanúšikov by určite potešil príchod ostrej verzie so športovejším vzhľadom a vyzerá to tak, že sa zrejme aj dočkajú. Kota Beppu, programový manažér pre Mazdu3, počas predstavenia Štvrtej generácie vozidla v Austrálii povedal, že chce "hyper" verziu hatchbacku. Záujem o športovejšiu verziu Mazdy3 zaznamenala značka v Japonsku, USA a Austrálii. Ako o najpravdepodobnejšej pohonnej jednotke sa hovorí o benzínovom turbomotore s objemom 2,5 l. Beppu zároveň vylúčil možnosť nasadenia výkonnej hybridnej sústavy. 

Mazda3 (12.4.2019) (8 obrázkov v galérii)

Dobrá správa pre fanúšikov výkonných benzínových motorov je zrejme zároveň zlou správou pre Európanov. Prísne európske emisné limity pravdepodobne nedovolia Mazde predávať výkonnú verziu "trojky" aj na starom kontinente. Benzínový motor by vozidlu mohol poskytnúť slušný výkon okolo 250 k a krútiaci moment až 420 Nm. V ľahkom vozidle ako Mazda3 by to malo stačiť na dobrý športový prejav. Z hľadiska výkonu sa však radí skôr ku slabším autám ako Octavia RS, na výkon Leonu Cupra, či Golfu GTI nedosiahne. Takéto zaradenie vozidla s dôrazom na každodennú využiteľnosť potvrdil aj Beppu. "Musí byť spoľahlivé a priateľské... viac ako Golf GTI," priblížil zaradenie auta v hierarchii športových modelov Beppu. Vozidlo má byť v každom prípade rýchle, ale nie zamerané na okruh. Výroba by mohla dostať zelenú už v roku 2021. Koncepciu vozidla už vraj overovalo vývojové centrum značky v Los Angeles bez vedomia centrály v Hiroshime. Práve USA by malo byť pre ostrejšiu Mazdu3 kľúčovým trhom.

Tagy

Pokračovať v čítaní