Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes AMG E53 dostal slovenskú cenovku

Na trh prichádza výkonná verzia Mercedesu E. V prvom roku bude dostupný aj v špeciálnej edícii Edition 1.
Mercedes AMG E53 dostal slovenskú cenovku

Mercedes spúšťa na Slovensku objednávky na nový model Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+ s karosériou sedan a kombi. Predajná cena za sedan začína na 111 600 eur, za kombi na 114 120 eur. Oba modely s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete kombinujú výrazný výkon a jazdnú dynamiku s veľkým elektrickým dojazdom.

Kombinácia 3,0-litrového radového šesťvalcového motora a elektrického synchrónneho motora s permanentnými magnetmi generuje maximálny systémový výkon 430 kW (585 k) [s funkciou "pretekársky štart": 450 kW/612 k] a maximálny systémový krútiaci moment 750 Nm.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 3,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 280 km/h. Čisto elektrický pohon umožňuje dosiahnuť rýchlosť maximálne 140 km/h. Elektromotor s výkonom 120 kW je z dôvodu úspory miesta integrovaný do prevodovky AMG SPEEDSHIFT TCT 9G. Maximálny krútiaci moment elektrického stroja na úrovni 480 Nm je k dispozícii od nulových otáčok.

Nový model E 53 HYBRID 4MATIC+ si možno počas prvého roka od uvedenia na trh objednať v exkluzívnom vyhotovení Edition 1. Fólie s ozdobnými pruhmi v čiernej farbe vizuálne predlžujú bočné časti vozidla. 21-palcové kované disky AMG s dizajnom krížových lúčov sú nalakované matným čiernym lakom a zvýraznené ráfikmi kolies osústruženými do leskla. Na krytoch nábojov kolies je vo vavrínovom venci emblém Edition. S tmavým vzhľadom ladia aj načierno nalakované brzdové strmene s bielymi logami AMG.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní