Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes ponúkne ako prvý 3. stupeň autonómnej jazdy v USA

Po povolení v Nemecku bude Mercedes predávať vozidlá s autonómnym riadením 3. stupňa už aj v prvých štátoch USA.
Mercedes ponúkne ako prvý 3. stupeň autonómnej jazdy v USA

Mercedes ohlásil na spotrebiteľskej výstave CES niekoľko zásadných noviniek. V najbližších rokoch plánuje obrovskú investíciu do siete nabíjacích staníc a v Európe, Severnej Amerike a Číne ich chce postaviť viac ako 10 000.

Ďalšie novinky sa týkajú USA a autonómneho riadenia. Mercedes-Benz sa v najbližších dňoch stane prvou automobilkou na svete, ktorá môže v USA predávať sériové autá s autonómnym riadením 3. stupňa.

Pripomeňme, že Mercedes v máji 2022 ako prvý na svete získal povolenie pre autonómnu jazdu 3. stupňa, keď mu ju v sériových vozidlách schválili nemecké úrady. Teraz sa vozidlá s touto schopnosťou budú dať využiť v prvých amerických štátoch. V najbližších dňoch dostane Mercedes povolenie od štátu Nevada a v krátkom čase sa očakáva povolenie aj v Kalifornii.

Americkí motoristi si tak budú môcť objednať nové modely s funkciou Drive Pilot, ktorá na rozdiel od ostatných automobiliek ponúka vo vybraných situáciách skutočne autonómnu jazdu, kedy sa vodič môže venovať iným činnostiam, napríklad pozeraniu filmov.

Stále však musí byť za volantom a po výzve od vozidla musí prebrať riadenie. Funkcia Drive Pilot môže byť na základe povolenia využívaná zatiaľ do rýchlosti 60 km/h. Využiteľná bude na vhodných diaľniciach počas pomalšej jazdy v dopravných zápchach.

Zároveň príde nemecký výrobca v USA aj s vylepšením vozidiel s 2.stupňom autonómnej jazdy, ktoré po novom pri aktivovanom tempomate na diaľnici automaticky zmenia jazdný pruh a predbehnú pomalšie vozidlo.

Tagy

Pokračovať v čítaní