Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes predstavil novú Triedu T

Vo vnútri chce nemecký výrobca navodiť dojem vyššieho štandardu, a tým sa odlíšiť od konkurencie.
Mercedes predstavil novú Triedu T

Trieda T sa podľa názvu môže javiť ako úplne nový model v ponuke Mercedesu, no nie je tomu celkom tak. Za novým názvom sa skrýva osobná verzia Mercedesu Citan, ktorá nezaprie ani svoje príbuzenstvo s Renaultom Kangoo.

Mercedes Triedy T bol vyvinutý vo francúzskom závode Maubeuge, z ktorého liniek aj bude schádzať. Ako prvá príde na trh 5-miestna verzia, v budúcom roku ju doplní 7-miestny model s dlhším rázvorom a v pláne je aj elektrický súrodenec s názvom EQT.

Segment osobných vanov zrejme získa na dôležitosti, keďže sa z ponuky vytrácajú tradičné rodinné MPV vozidlá. Mercedes Triedy T by mal obsadiť voľný priestor medzi luxusnejšími vanmi. Pri pohľade na exteriér sa nemecký výrobca držal vlastného štýlu najmä v prednej časti. Od A-stĺpika smerom dozadu sa už príbuzenský vzťah s Renaultom Kangoo nedá poprieť.

Vo vnútri je dôraz na vyšší luxus badateľnejší. Mercedes T dostal vlastný multifunkčný volant, prístrojový panel, upravené sedadlá a ďalšie prvky, na ktorých vidno podpis Mercedesu. Súčasťou infotainmentu je aj pokročilé hlasové ovládanie.

Z praktického hľadiska sú dôležitým prvkom posuvné dvere pre nástup do druhého radu sedadiel. Dvere batožinového priestoru môžu byť jednodielne výklopné, ale aj dvojdielne. Delené zadné sedadlá možno sklopiť do jednej roviny s dnom kufra.

O pohon sa starajú výlučne 4-valcové motory. Benzínový motor s objemom 1,3 l je k dispozícii s výkonom 75 a 96 kW. Objemnejší naftový motor 1,5 l môže produkovať výkon 70 kW resp. 85 kW. Motory štandardne spolupracujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a s výnimkou slabšej benzínovej verzie je za príplatok dostupná aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka.

O pohone plánovanej elektrickej verzie EQT zatiaľ nič oficiálne nevieme, pravdepodobne sa spoľahne na techniku elektrického Renaultu Kangoo ZE.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní