Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes pripravuje elektromobil s reálnym dojazdom 1 000 km

Koncept Vision EQXX s dojazdom 1 000 km predstaví už na budúci rok, neskôr by sa jeho technika mala objaviť v sériových modeloch.
Mercedes pripravuje elektromobil s reálnym dojazdom 1 000 km

Aj Mercedes sa radí medzi automobilky, ktoré zvyšujú tempo elektrifikácie svojich modelov. Už v budúcom roku ponúkne elektromobil v každom segmente a od roku 2025 bude každý jeden model značky ponúkaný aj v čisto elektrickej forme.

Do budúcnosti má nemecký výrobca veľké elektrické plány. Odhaliť ich má nový koncept Vision EQXX. Oficiálne ho automobilka predstaví v budúcom roku, ale už teraz o ňom prezradila niekoľko zaujímavostí. Na projekte pracujú experti z divízie F1 High Performance Powertrain (HPP), takže môžeme očakávať vysoký výkon modelu. Veľmi ambiciózny cieľ má však Mercedes hlavne v dojazde. Podľa plánu má dojazd konceptu v reálnej premávke prekročiť hranicu 1 000 km.

Tento pozoruhodný míľnik Mercedes nechce prekonať jednoduchým použitím obrovskej batérie. K vysokému dojazdu na jedno nabitie má prispieť najmä spotreba, ktorá má klesnúť pod 10 kWh/100 km. Len pre porovnanie dnes v testoch chválime elektromobil, keď sa s ním bežne vieme dostať na hranicu 15 kWh a na diaľnici snívame o spotrebe 20 kWh/100 km.

Koncept Vision EQXX sa pravdepodobne nikdy nedostane do sériovej výroby, ale použitá technika, ktorú vyvíja divízia F1 HPP je určená pre budúce elektromobily značky. Kedy sa reálne dostane na cesty, zatiaľ nevieme, múdrejší budeme po predstavení konceptu EQXX v budúcom roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní