Autosuv

Ostatné

Mercedes Triedy S bude prvým autom s prednými airbagmi pre posádku vzadu

Vlajková loď nemeckej značky prinesie viacero inovácií. Napríklad sa tesne pred bočným nárazom zdvihne, aby kontakt smeroval na pevnejšie časti karosérie.
Mercedes Triedy S bude prvým autom s prednými airbagmi pre posádku vzadu

Príchod vlajkových vozidiel prémiových značiek je pre nás vždy veľmi zaujímavý. Nie pre finančne nedostupný luxus a špičkové vlastnosti, ale pre nové technológie, ktoré prinášajú. Skôr či neskôr sa totiž dostanú aj do dostupnejších áut. V prípade Mercedesu Triedy S je takýchto technológií viac. Už skôr sme informovali o displejoch na dverách a 3D dotykových plochách, ale aj o 3D displeji na prístrojovom paneli bez potreby 3D okuliarov.

Ešte pred oficiálnym predstavením prezradil Mercedes príchod ďalšej novinky, tentokrát v oblasti bezpečnosti. Prvýkrát dostanú predný airbag aj pasažieri na zadnom sedadle. Namontovaný bude v prednom sedadle a pomôcť má pri čelných nárazoch. Dostal tvar písmena U, aby dokázal zachytiť a smerovať hlavu pasažiera do vankúša. Podrobnosti o tejto novinke sa dozvieme zrejme až počas premiéry začiatkom septembra, a dovtedy si musíme vystačiť s informáciou, že koncept zadných airbagov je však úplne odlišný od predných. Airbag sa totiž musí dokázať prispôsobiť aj detskému pasažierovi v detskej autosedačke. Predný airbag pre zadných pasažierov bude kombinovaný s nafukovateľnými bezpečnostnými pásmi. Mercedes na základe týchto riešení sľubuje nový štandard v bezpečnosti zadných pasažierov. 

Mercedes vylepšil aj funkciu PRE-SAFE® Impulse Side. Technológia sa spolieha na informácie z radarových senzorov a v prípade neodvrátiteľného nárazu zboku dôjde k nafúknutiu vzduchových vankúšov v predných sedadlách. Cieľom je posunúť šoféra, alebo spolujazdca do stredu vozidla ďalej od miesta nárazu. Po novom sa vozidlo vďaka podvozku E-ACTIVE BODY CONTROL navyše tesne pred nehodou zodvihne vyššie, aby odklonilo náraz do pevnejších častí karosérie. Ďalšie novinky o novej Triede S zverejní Mercedes koncom augusta, oficiálna premiéra je potom naplánovaná na 2. septembra.

Tagy

Pokračovať v čítaní