Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes ukázal koncept EQT blízky sériovej verzii

Z pohľadu veľkosti sa nová Trieda T zaradí pod modely Triedy V. Mercedes sa zameral na dizajn aj praktické riešenia.
Mercedes ukázal koncept EQT blízky sériovej verzii

S konceptom EQT poskytuje divízia Mercedes-Benz Vans konkrétnu vyhliadku na prvé prémiové vozidlo pre rodiny a súkromných zákazníkov, zameraných na voľný čas v segmente malých vanov: Trieda T a jej plneelektrický variant. Koncepčné vozidlo blízke sériovej podobe má podľa Mercedesu kombinovať priestor až pre sedem osôb s dizajnom typickým pre značku.

Charakteristickým prvkom dizajnu je predná maska. Zvýrazňuje ju čierny panel a žiariace obrazce hviezd. Hviezdy s 3D efektom sa v rozličných veľkostiach tiahnu od prednej časti cez 21-palcové disky z ľahkej zliatiny osústružené do leskla a panoramatickú strechu až po elektrický longboard v zadnej časti. K tomu sa pridáva svetelný pás, ktorý spája svetlomety s LED, ako aj zadné svietidlá s LED. V kombinácii s lakom vozidla vo vysokolesklej čiernej farbe vzniká zaujímavý kontrast.

Aj v interiéri nájdeme kontrast, tentokrát v podobe čiernobielej kombinácie. Sedadlá sú potiahnuté bielou kožou napa, aplikácie z pletenej kože na ploche na sedenie sú vyrobené zo spracovanej recyklovanej kože. V interiéri zaujme najmä prístrojová doska. Nad združeným prístrojom sa nachádza z polovice uzatvorený odkladací priečinok s rýchlym prístupom k dôležitým pomôckam.

Koncept EQT (dĺžka/šírka/výška: 4 945/1 863/1 826 milimetrov) má na oboch stranách posuvné dvere, ktoré sa otvárajú doširoka, aby bol prístup k obom plnohodnotným samostatným sedadlám v treťom rade pohodlný. Do druhého radu sedadiel možno vedľa seba namontovať tri detské sedačky. Prekvapivým riešením je elektrický longboard, integrovaný do ložného priestoru. Nachádza sa v dvojitom dne pod vekom z akrylátového skla, ktoré je lemované hliníkovým rámom a je v jednej rovine s dnom ložného priestoru.

Nová Trieda T, ktorá príde na trh v roku 2022, rozšíri portfólio segmentu. Na konkrétnejšie oficiálne informácie o pohone a ďalšie podrobnosti si ešte musíme počkať. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní