Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes ukáže v Ženeve až šesť svetových premiér vrátane CLA Shooting Brake

Pozrite si zoznam premiér značky Mercedes na autosalóne v Ženeve aj s krátkym popisom.
Mercedes ukáže v Ženeve až šesť svetových premiér vrátane CLA Shooting Brake

Pozrite si zoznam premiér značky Mercedes na autosalóne v Ženeve aj s krátkym popisom.

CLA Shooting Brake

Mercedes CLA Shooting Brake je podobne ako CLA Coupé kúskom, zameraným na dizajn a eleganciu, ale zároveň prináša výhody z hľadiska praktickosti a úložného priestoru. Vyznačuje sa najnovšími jazdnými asistenčnými systémami s kooperatívnou podporou vodiča s funkciami triedy S.

Koncept EQV

Prvým veľkopriestorovým vozidlom v prémiovom segmente s čisto elektrickým pohonom na batérie bude model EQV. Koncept blízky sériovej podobe spája lokálne bezemisnú mobilitu a Mercedes sľubuje aj presvedčivý výkon. Novinka nebude mať ďaleko k sériovému modelu a postavená by mohla byť na prepracovanej platforme, používanej v triede V.

Mercedes triedy V

Nová trieda V po svetovej premiére v januári oslávi svoju výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne. Stredobodom modernizácie je dizajn prednej časti a nový štvorvalcový vznetový motor OM 654 v rôznych výkonnostných úrovniach. Po prvýkrát bude v tomto modeli k dispozícii aj automatická prevodovka 9G-Tronic.

Mercedes GLC

Modernizovaný Mercedes GLC si zachová svoj široký športový vzhľad. Do výbavy dostane nový koncept ovládania, zahŕňajúci systém MBUX a ovládanie prostredníctvom gest. Chýbať nebudú ani najmodernejšie asistenčné systémy Mercedesu a očakávať môžeme prepracovanú paletu motorov.

Formula E Showcar

Formula E Showcar stelesňuje vstup tímu Mercedes-Benz EQ Formula E do majstrovstiev ABB FIA Formula E od sezóny 2019/20. Séria predstavuje ideálnu platformu pre demonštráciu výkonnostných schopností elektrických vozidiel EQ na batérie.

Smart forease+

Značka smart prezentuje smart forease+ nielen ako dizajnérsky koncept, ale tiež ako priekopník ukazuje komplexné služby v oblasti mobility a najnovší vývoj "ready-to" služieb. Viac ako osem služieb, ako napríklad súkromné zdieľanie áut či dodávky balíkov priamo do vozidla, uľahčujú život v meste.

Špeciálne modely

Po prvýkrát ukáže Mercedes trojicu špeciálnych modelov Mercedes-AMG: SL 500 Grand Edition s vybranou výbavou interiéru, SLC 300 Final Edition v exkluzívnej žltej farbe a model S 65 Final Edition, ktorý uzatvára úspešný príbeh 6-litrového motora V12 biturbo v sedane triedy S.

zdroj: TS Mercedes

Tagy

Pokračovať v čítaní