Autosuv.sk

Ostatné

MINI ukazuje nový interiér s veľkou OLED obrazovkou

Ústrednú úlohu zohrá ikonický centrálny displej MINI Interaction Unit.
MINI ukazuje nový interiér s veľkou OLED obrazovkou

MINI ukázalo nový interiér a hovorí o "obrovskom digitálnom skoku". Ústrednú úlohu zohrá ikonický centrálny displej MINI Interaction Unit. Okrúhly OLED displej s priemerom 240 mm nadväzuje na minulosť a veľký okrúhly tachometer umiestnený v strede palubnej dosky.

"S novou rodinou MINI robíme obrovský skok do digitálneho sveta, a tým podčiarkneme charizmatické dedičstvo značky. Ikonický centrálny displej v novej rodine MINI je okrúhly a prvýkrát dostane okrúhly obsah. Som presvedčená, že digitálna sila nových modelov poteší zákazníkov MINI po celom svete," hovorí Stefanie Wurst, šéfka značky MINI.

Nový OLED displej je dotykový a spolieha sa na operačný systém MINI Operating System 9 a vyvinul ho priamo koncern BMW Group. V strede obrazovky sa nachádza úvodná ponuka, kde si potiahnutím do strany možno vybrať a spustiť prispôsobený obsah. V spodnej časti obrazovky dostal svoje miesto pevný stavový riadok, obsahujúci položky ponuky Navigácia, Médiá, Telefonovanie a Všetky aplikácie.

Teplota priestoru vodiča a spolujazdca sa neustále zobrazuje na ľavom a pravom okraji obrazovky. Nastavenia klimatizácie tvoria súčasť jednotky MINI Interaction Unit a vždy sa dajú upraviť na hornej vrstve dotykom, alebo hlasovým príkazom.

Pomocou displeja možno meniť rôzne režimy jazdy. Štandardná výbava zahŕňa režimy Core, Green a Go-Kart, z ktorých každý má svoj vlastný špecifický vzhľad užívateľského rozhrania. Keďže aj z modelov MINI sa stávajú elektromobily, spolu so zmenou režimu sa mení aj zvuk, ktorý dotvára zážitok počas jazdy. Zvolenému režimu je prispôsobené aj náladové osvetlenie a v prípade príplatkového projektora je nasvietený aj vrch palubnej dosky.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní