Autosuv.sk

Ostatné

Modernizovaný Hyundai Tucson dostane inovované motory

Hyundai ponúkne Tucson so štvoricou inovovaných motorov. S predajom v Európe začne už v lete.
Modernizovaný Hyundai Tucson dostane inovované motory

Hyundai ponúkne Tucson so štvoricou inovovaných motorov. S predajom v Európe začne už v lete.

Na autosalóne v New Yorku hviezdia hlavne vozidlá dôležité pre americký trh. Jednou z výnimiek je Hyundai Tucson, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre Európu. Teraz prišla kórejská automobilka s jeho modernizovanou verziou. Najpredávanejší Hyundai v Európe sa dočkal nevýrazných úprav vzhľadu. Niet sa veľmi čo čudovať. Keď prišiel v roku 2015 na trh, tak svojím dizajnom zaujal a výrazne sťažil pozíciu na trhu svojej dvojičke, modelu Sportage. Drobné zmeny si môžeme všimnúť na prednej maske, nadvihnutom prednom nárazníku a nový je aj svetelný podpis predných svetlometov. V podobnom duchu sa nesú aj zmeny na zadnej časti auta.

Hyundai Tucson (8 obrázkov v galérii)

Nový Tucson môžu poháňať vpred dva benzínové a dva naftové motory. Všetky prešli modernizáciou. Najsilnejším z nich je naftový štvorvalec s objemom 2,0 l. Maximálny výkon 137 kW, pohon všetkých kolies a nová osemstupňová automatická prevodovka je to najviac, čo môžeme od Tucsonu čakať. Alternatívou je verzia so šesťstupňovou prevodovkou. Slabšiu motorizáciu tvorí naftový štvorvalec 1,6 CRDi s dvoma výkonovými variantami (85 kW a 98 kW). Obe verzie sú štandardne dostupné s predným pohonom a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok môže byť silnejšia verzia, kombinovaná so sedemstupňovou prevodovkou DCT a pohonom všetkých kolies. Rovnaké možnosti voľby (prevodovka a pohon) majú aj záujemcovia o benzínový motor 1,6 l T-GDI s výkonom 97 kW resp. 130 kW. 

Hyundai Tucson
Hyundai

Inovovaný Tucson dostane do výbavy najnovší balík asistenčných systémov vrátane udržiavania v jazdnom pruhu a systému pre zabránenie alebo zmiernenie následkov predného nárazu. Hyundai Tucson bude v Európe oficiálne predstavený v priebehu pár týždňov a začiatok predaja je v pláne už v lete.

Tagy

Pokračovať v čítaní