Autosuv.sk

Ostatné

Na stavbu pojazdného Volva V70 použil 400-tisíc lego kociek

Model V70 v životnej veľkosti z lega si všimla aj samotná automobilka a zdieľala jeho fotografie na sociálnych sieťach.
Na stavbu pojazdného Volva V70 použil 400-tisíc lego kociek

Z času na čas sa na verejnosti objaví kópia vozidla v životnej veľkosti z lega. Málokedy sa stane, že vozidlo je aj pojazdné. To je prípad Volva V70, ktorý z lega postavil David Gustafsson a vystavené bolo na expo výstave v Göteborgu.

Počin švédskeho fanúšika lega si všimlo aj samotné Volvo a zdieľalo fotografie modelu na svojich sociálnych sieťach. Tretia generácia modelu V70, vyrábaná v rokoch 2008 až 2016, postavená z lega je pojazdná. Ovláda sa na diaľku, má do detailov vypracovaný interiér a viacero funkčných častí.

Patria medzi ne otvárateľné dvere, sklopné spätné zrkadlá aj pohyblivá páka prevodovky. Na stavbu použil Gustafsson približne 400 000 kusov lega. Nie všetky prvky sú z lega, ako napríklad disky, pneumatiky a elektrický pohon. Okrem toho má vozidlo aj kovový rám pre dosiahnutie požadovanej tuhosti.

V minulosti sme už videli lego auto v životnej veľkosti, ktoré malo aj elektrický pohon vyrobený priamo z lego súčiastok. Išlo o repliku Bugatti Chiron, ktorú postavila priamo spoločnosť lego. Pojazdné vozidlo malo skutočné len kolesá a znak Bugatti. Pozrieť si ho môžete TU!

Tagy

Pokračovať v čítaní