Autosuv.sk

Ostatné

Nástupca Mercedesov EQA a GLA prichytený počas testov

Nová generácia Mercedesov EQA a GLA bude postavená na novej platforme MMA. Dôraz konštruktéri kládli na elektromobil a na kompromisy skôr doplatí model so spaľovacím motorom.
Nástupca Mercedesov EQA a GLA prichytený počas testov
YouTube - walkoARTvideos

V súčasnosti sa automobilky "nepretekajú" v predstavovaní noviniek. Zmení sa to s približujúcim sa dátumom budúcomesačného autosalónu v Mníchove. Jednou z noviniek bude koncept Mercedesu CLA, ktorý sa už len v malých detailoch odlíši od sériového nástupcu. Veď na trh príde už v roku 2024. Pôjde zároveň o prvý model s technickými riešeniami z konceptu Vision EQXX.

Na cestách sa medzitým objavil maskovaný prototyp malého Mercedesu. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o nástupcu modelov EQA a GLA. S istotou nevieme povedať ani to, či krátke video zachytáva elektromobil, alebo verziu so spaľovacím motorom. Kvôli prekrytej prednej maske sa skôr prikláňame k elektrickej alternatíve.

V každom prípade nový model bude postavený na platforme MMA, ktorá umožňuje využiť oba typy pohonu. Prednosť pri vývoji však dostal elektromobil, keďže nová platforma bola navrhnutá s dôrazom na elektrický pohon. V praxi to znamená, že na kompromisy doplatí model so spaľovacím motorom.

Mercedes postupne od roku 2024 skončí s označovaním elektrických vozidiel písmenami "EQ" a je možné, že oba modely (GLA so spaľovacím motorom aj elektromobil EQA) sa vrátia k pôvodnému názvu GLA.

Tagy

Pokračovať v čítaní