Autosuv.sk

Ostatné

Nezáujem o elektromobily predĺži život Mercedesu A

Podľa plánu mal Mercedes ukončiť výrobu Triedy A už v tomto roku, nakoniec mu predĺži životný cyklus do roku 2026.
Nezáujem o elektromobily predĺži život Mercedesu A

V roku 2030 mala ponuka Mercedesu pozostávať z plne elektrických modelov. Realita bude nakoniec iná, lebo záujem o elektrické modely je menší, ako Mercedes ale aj ďalšie automobilky predpokladali.

Nové odhady Mercedesu hovoria, že v roku 2030 budú plug in hybridy a elektromobily zodpovedné len za polovicu celkových predajov značky. "Nemyslím si, že by si niekto niekedy myslel, že transformácia automobilového priemyslu (aká sa udeje) raz za storočie bude jednoduchá. Budú vrcholy a pády," komentoval prechod na elektromobilitu šéf Mercedesu, Ola Källenius.

Problémom elektromobilov sú dnes hlavne ich vysoké ceny. Kým sa nevyrovnajú autám so spaľovacím motorom, tak sa situácia výraznejšie nezmení. Vyrovnané ceny elektromobilov a "spaľovákov" sú podľa Källeniusa "vzdialené roky".

Na túto situáciu sa Mercedes rozhodol reagovať a v ponuke si naďalej ponechá svoje najdostupnejšie vozidlá so spaľovacím motorom, konkrétne Triedu A. Pôvodne malo dôjsť k ukončeniu jej výroby v roku 2024, ale nakoniec sa jej životný cyklus natiahne do roku 2026.

V pláne je aj príchod ďalších nových vozidiel so spaľovacím motorom. Mercedes pracuje na novej generácii modelov CLA, CLA Shooting Brake, GLA a GLB. Postavené budú na novej platforme MMA, ktorá umožňuje postaviť vozidlo s rôznym typom pohonu od spaľovacích motorov cez plug in hybrid až po čisto elektrický pohon.

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní