Autosuv.sk

Ostatné

Nissan Qashqai: Nový a agresívnejší.

Lepší. Týmto slovom prezentuje spoločnosť Nissan na autosalóne v Ženeve svoj vynovený model auta, ktoré sa veľmi dobre uchytilo aj u nás na Slovensku- Nissan Qashqai. Lepší exteriér, lepší interiér, lepšie technológie a lepšia dynamika. Je jasné, že takúto pre Slovensko výz
Nissan Qashqai: Nový a agresívnejší.

Lepší. Týmto slovom prezentuje spoločnosť Nissan na autosalóne v Ženeve svoj vynovený model auta, ktoré sa veľmi dobre uchytilo aj u nás na Slovensku- Nissan Qashqai. Lepší exteriér, lepší interiér, lepšie technológie a lepšia dynamika. Je jasné, že takúto pre Slovensko významnú novinku sme si nemohli nechať ujsť.

Nissan Qashqai: Nový a agresívnejší. (10 obrázkov v galérii)

Zvonka pôsobí najmladší zo svojho rodu typickým Qashqaiovským dojmom. Redizajnovaný predok prináša nielen novú mriežku chladiča, ale aj nové predné adaptívne svetlomety, ktoré Nissan ponúka buď ako LED svetlá alebo klasické halogény. Pri každej z týchto možností môžete rátať aj s novými zahnutými svetlami denného svietenia. Na zadnej strane vozidla takisto počítajte s novými, krajšími svetlami. Všetky tieto novinky budete môcť zladiť s vylepšenou farebnou paletou automobilky, ktorá pre tento model ponúka dve unikátne farebné vyhotovenia.

Vnútorné vylepšenia oproti starému modelu sú tiež na prvý pohľad známe. Nissan použil kvalitnejšie materiály a nový multifunkčný volant. Infotainment systém takisto prešiel istou revíziou, no na dnešnú dobu pôsobí mierne komplikovane. Počet tlačidiel, ktorý na prvý pohľad môže vodiča zmiasť, iste dokáže urýchliť prácu a zlepšiť funkčnosť. Treba sa skrátka len naučiť, kde čo je.

Vylepšená aerodynamika a lepšie jazdné vlastnosti podporujú nielen pocit komfortu, ale aj ekonomickosť jazdy a bezpečnosť vedenia vozidla. Okrem doladených prvkov riadenia a pasívnej bezpečnosti doplnil Nissan aj aktívnu bezpečnosť pridaním systémov núdzového brzdenia, rozoznávania chodcov, sledovania mŕtveho uhla, rozoznávania dopravných značiek a mnohého ďalšieho. V tomto prípade teda nejde hlavne o zmenu dizajnu a takzvaného OOBE (out of box experience). I keď aj v tomto si Qashqai prešiel svoju cestu. Zmeny nastali predovšetkým v oblasti bezpečnosti a pocitu z jazdy samotnej. Aj Qashqai teda pokračuje vo svojej ceste za bezpečnejšou automobilovou budúcnosťou.

Tagy

Pokračovať v čítaní