Autosuv.sk

Ostatné

Nová elektrická Dacia Spring bude superlacná

Nadobúdacia cena možno nebude najnižšia, ale po zarátaní prevádzkových nákladov má ísť o najlacnejšie auto na trhu.
Nová elektrická Dacia Spring bude superlacná

Nová elektrická Dacia Spring dostala vzhľad, ktorým zapadne medzi ostatné modely značky. Ničím zásadným nevytŕča zvonku ani zvnútra. Pohľad na použité materiály a sedadlá neukazuje žiadny zbytočný luxus, a aj elektrická Dacia dáva už teraz tušiť nižšiu cenu. Ukazuje sa to aj pri pohľade na motorizáciu a batériu. Elektrická Dacia sa spoľahne na elektromotor s výkonom 33 kW a s krútiacim momentom 125 Nm. Elektrický Spring bol od začiatku navrhnutý ako mestské auto. Aj preto má batéria kapacitu 26,8 kWh a dojazd je tak len 225 km. Pri jazde výlučne v meste by mal stúpnuť na 295 km. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 125 km/h. Stlačením tlačidla ECO možno dojazd predĺžiť o 10 %. Výkon sa v tomto prípade obmedzí na 23 kW a maximálna rýchlosť na 100 km/h.

Dacia

Mestské zameranie vozidla vidno aj na rozmeroch. S dĺžkou 373 cm je o 35 cm kratšie v porovnaní s malým Sanderom. Kufor pritom ponúka vzhľadom na rozmery relatívne slušný objem 300 l, po sklopení sedadiel až 600 l. Ďalší batožinový priestor s objemom 23 l môžeme nájsť vpredu.

Dacia sľubuje najnižšiu celkovú cenu vlastníctva (súčet kúpnej ceny a prevádzkových nákladov) v porovnaní s akýmkoľvek vozidlom na európskom trhu. K dispozícii bude aj verzia určená pre "car-sharing", ale aj predĺžená nákladná verzia s priestorom pre náklad 800 l.

Sesterská automobilka Renault predstavila v rámci toho istého podujatia eletrický koncept Megane eVision. Viac o ňom sa dočítate TU!

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní