Autosuv.sk

Ostatné

Nová Mazda 2 bude prezlečený hybridný Yaris

Informácia nie je zatiaľ oficiálna, ale nasvedčujú tomu viaceré interné dokumenty, ktoré automobilky prezentovali pred investormi.
Nová Mazda 2 bude prezlečený hybridný Yaris

Nová generácia Mazdy 2 bude kópiou Toyoty Yaris, s informáciou prišiel portál Auto Express. Správa zatiaľ nebola automobilkami oficiálne potvrdená, Auto Express sa k tomuto tvrdeniu dopracoval po preskúmaní viacerých prezentácií automobiliek pre investorov a správ o finančných výsledkoch.

Maza štartuje spoluprácu s Toyotou

Nová generácia Mazdy 2 má odštartovať dlhoročné partnerstvo medzi japonskými značkami, ktoré budú spolupracovať na všetkom od autonómneho riadenia až po elektromobily. V júni Mazda ohlásila príchod 13 nových elektrifikovaných modelov do roku 2025. Päť z nich bude plug in hybridných, päť hybridných a v zvyšných troch prípadoch pôjde o elektromobily. V tej istej správe Mazdy potvrdila využitie technológie Toyota Hybrid Systems. Na tento hybridný pohon sa spolieha najnovší Prius a Yaris.

V novembri 2020 mala Mazda na prezentácii pre investorov potvrdiť príchod modelu postaveného na základoch hybridného Yarisu. Novinka má byť predstavená v budúcom roku a práve kvôli podobnej veľkosti Auto Express predpokladá, že pôjde o novú generáciu Mazdy 2.

Ako vajce vajcu 

Pri takejto forme spolupráce ide v podstate o totožné autá. Rozdielov medzi Mazdou a Toyotou bude minimum. Okrem znaku na kapote môžeme očakávať odlišné svetlomety či nárazníky, silueta vozidla však bude pravdepodobne rovnaká.

Podobným príkladom je spolupráca Toyoty so značkou Suzuki. Stačí sa pozrieť na plug in hybridné Suzuki Across. Pri pohľade zvonku aj zvnútra je to prezlečená Toyota RAV4.

Tagy

Pokračovať v čítaní