Autosuv.sk

Ostatné

Nová Škoda Fabia sa ukazuje na fotkách, dostane výlučne benzínové motory

Fabia príde zatiaľ bez elektrifikovaných motorov. Je väčšia a priestrannejšia. Dizajn sa zásadnejšie nezmení a pôjde skôr o evolúciu ako revolúciu.
Nová Škoda Fabia sa ukazuje na fotkách, dostane výlučne benzínové motory

Škoda zverejnila viacero informácií, týkajúcich sa novej Škody Fabia. Ako je už dlhšie známe, po prvýkrát bude Fabia postavená na platforme MQB A0, ktorú využívajú už všetci koncernoví súrodenci. Štvrtá generácia má byť väčšia, priestrannejšia a podľa Škody vraj aj športovejšia. Fabia narástla do všetkých strán, jedinou výnimkou je výška, novinka bude v porovnaní s predchodcom o chlp nižšia. 

Konštruktéri kládli veľký dôraz na aerodynamiku vozidla, čo je pri dnešných tlakoch na emisie pochopiteľné. Súčiniteľ odporu vzduchu znížili z cx 0,32 na cx 0,28. Pomohli si pritom aj použitím aktívnych klapiek chladiča v spodnom otvore na prednom nárazníku.

Motory

O pohon sa postará päť benzínových motorov - tri TSI motory a dva MPI motory. Ich výkon sa pohybuje od 48 do 110 kW. Najvýkonnejším je štvorvalec 1,5 TSI Evo, ktorý bude štandardne dodávaný s automatickou prevodovkou DSG. Zvyšok budú tvoriť trojvalcové motory, kombinované s 5-stupňovou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Najsilnejší trojvalec 1,0 TSI s výkonom 81 kW bude dostupný aj so 7-stupňovou DSG prevodovkou.

Evolúcia dizajnu

Škoda sa tradične chváli aj Simply Clever riešeniami. Fabia ich celkovo dostane 43 z toho 13 je úplne nových. Aj keď máme pred sebou len fotografie maskovaného modelu, je zrejmé, že revolúciu v oblasti dizajnu nemáme očakávať. Predná časť dostane ostro rezané svetlomety. Za príplatok môžu byť Full LED a to isté platí aj pre zadné svetlá. Vo vnútri bude umiestnená symetrická prístrojová doska so samostatne stojacou centrálnou obrazovkou, ozdobená horizontálnymi dekoračnými lištami v rôznych farbách v závislosti od výbavy. Oficiálna premiéra sa uskutoční v najbližších týždňoch. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní