Autosuv.sk

Ostatné

Nové Berlingo kombinuje najnovší dizajn Citroenu a úžitkové vlastnosti

Nová generácia Berlinga nesie pečať súčasného dizajnového smerovania značky. Do výbavy dostalo novú automatickú prevodovku, množstvo asistenčných systémov, ale konštruktéri nezabudli ani na praktické riešenia.
Nové Berlingo kombinuje najnovší dizajn Citroenu a úžitkové vlastnosti

Nová generácia Berlinga nesie pečať súčasného dizajnového smerovania značky. Do výbavy dostalo novú automatickú prevodovku, množstvo asistenčných systémov, ale konštruktéri nezabudli ani na praktické riešenia.

Citroen možno v poslednej dobe rozdeľuje verejnosť v pohľade na dizajn jeho áut. Pri návrhu dizajnu pre Citroen C4 Cactus bol odvážny. Následne svoje dizajnové smerovanie ešte jemne upratal pri príchode modelu C3 a odvtedy sa ho drží. Nemá ho problém využiť pri mestskom aute, crossoveri a evidentne ani pri vane. Naplno sa to ukazuje pri novom úžitkovom Berlingu. Úzke svetlá, prepojené s dvojitým šípom, znakom Citroenu, sú len jedným z typických čŕt značky. Prirátať k nim môžeme aj spodnú dvojicu svetiel, masku a ochranné airbumpy po bokoch karosérie. Berlingo dostane podľa očakávania aj dvojicu súrodencov s odlišným pohľadom na dizajn - Peugeot Partner a Opel Combo.


Tretia generácia Berlinga sa bude vyrábať v dvoch rôznych dĺžkach (4,4 a 4,75 m). Voliteľné bude aj vnútorné usporiadanie sedadiel a na výber tak bude päť aj sedemmiestne vyhotovenie. Nechýba ani možnosť sklopenia sedadiel vrátanie sedadla pasažiera, sediaceho vpredu. Nákladný priestor tak umožní prevoz predmetov dlhých 2,7 m, prípadne 3,05 m v dlhšej verzii. Berlingo sa podľa Citroenu stane aj lídrom s objemom kufra 775 l (kratšia verzia v päťmiestnom usporiadaní). Body za praktické riešenia si francúzska automobilka sľubuje aj od ponuky 28 odkladacích priestorov v aute, kde zmestíte až 186 l vzduchu.

zdroj: Citroen

O pohon sa postarajú tradičné naftové a benzínové motory koncernu PSA s výkonovým rozpätím od 75 k do 130 k. Okrem manuálnej prevodovky bude k dispozícii aj nová osemstupňová automatická prevodovka. Ani v dodávke sa už nevyhneme asistenčným systémom, keďže sú podmienkou pre úspech v nárazových testoch. Nemá zmysel ich vymenovávať. Citroen ich do Berlinga namontuje až 19. Vodičom, jazdiacim dlhé trasy, pomôže adaptívny tempomat. Ten pri vjazde do mesta a do zápchy dokáže úplne zastaviť vozidlo (platí pre automatickú prevodovku). Úžitková novinka z dielne Citroenu absolvuje svoju premiéru o pár týždňov v Ženeve.

Motory:

  • Benzínové motory s objemom 1,2 l: PureTech 110S&S 6-stupňová manuálna prevodovka a PureTech 130 S&S osemstupňový automat
  • Naftové motory s objemom 1,5 l: BlueHDi 75 S&S manuál, BlueHDi 100 manuál, BlueHDi 100 S&S manuál, BlueHDi 130 S&S 6-stupňový manuál alebo osemstupňový automat

Tagy

Pokračovať v čítaní