Autosuv.sk

Ostatné

Nové BMW 2 Coupé ostáva verné šesťvalcu

Nová generácia dostane výkonný šesťvalec s pohonom všetkých kolies, pričom stále preferuje pohon zadnej nápravy.
Nové BMW 2 Coupé ostáva verné šesťvalcu

Nový model BMW radu 2 Coupé vchádza do finálnej fázy vývojového procesu pred sériovou výrobou. Prvé je na rade testovanie dynamiky a ladenie podvozka a pohonu na pretekárskych okruhoch. Dizajn karosérie nového modelu BMW radu 2 Coupé podľa automobilky nemá len estetickú funkciu, ale aj funkčne prispieva k jazdným vlastnostiam. Prejaviť sa to malo počas testov vo vysokej rýchlosti na okruhu Nürburgring.

K zníženiu vztlaku na prednej náprave oproti predchádzajúcemu modelu prispeli aj prvky ako upravená predná časť s inak tvarovaným nárazníkom a spojlerom, aerodynamické záclony a deflektory, zakrytie nádrže a zadnej nápravy, ako aj tvarovanie dynamickej vzpery, ktoré vedie k zlepšeniu prúdenia vzduchu.

Nová generácia radu 2 Coupé chce zaujať aj silnou motorizáciou. Top model sa opäť spoľahne na výkonný radový 6-valec s technológiou TwinPower Turbo s výkonom 275 kW. Motor poháňa prostredníctvom systému xDrive všetky štyri kolesá. Systém preferuje pohon zadných kolies, vďaka čomu ostáva verný tradícii na rozdiel od BMW radu 1, ktoré už preferuje pohon predných kolies. Hmotnosť vozidla je rovnomerne rozdelená na nápravy v pomere 50:50. Výroba BMW Coupé začne v lete tohto roku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní