Autosuv.sk

Ostatné

Nový Ford Mustang Mach-E sa ukazuje na oficiálnych fotografiách

Po informáciách o cene a uniknutých obrázkoch už máme k dispozícii aj oficiálne fotografie elektrického crossoveru Mustang Mach-E.
Nový Ford Mustang Mach-E sa ukazuje na oficiálnych fotografiách

Po informáciách o cene a uniknutých obrázkoch už máme k dispozícii aj oficiálne fotografie elektrického crossoveru Mustang Mach-E.

Nový Mustang Mach-E sme si už vďaka uniknutým informáciám bližšie predstavili. Teraz prišli na rad oficiálne fotografie, aj upresnenie niektorých technických parametrov. Rýchly crossover vzhľadom aj názvom odkazuje na legendárny model s cválajúcim koňom v znaku. K dispozícii bude vo verzii so zadným pohonom aj s pohonom všetkých kolies. Štandardný dojazd poskytne batéria s kapacitou 75,7 kWh, verzia s predĺženým dojazdom dostane batériu s kapacitou až 98,8 kWh. V tomto prípade by mal Mustang Mach-E prejsť na jedno nabitie až 600 km podľa meracieho cyklu WLTP.

Ford Mustang Mach-E (24 obrázkov v galérii)

Predný batožinový priestor pod kapotou má objem 100 l a nie 136 l, ako sme skôr informovali. Do kufra vzadu sa zmestí ďalších 402 l, po sklopení sedadiel až 1 420 l batožiny. Zaujímavosťou sú chýbajúce kľučky. Mustang Mach-E sa spolieha na technológiu "Telefón ako kľúč", ktorú Ford využíva po prvýkrát. Vozidlo dokáže zaznamenať telefón majiteľa cez Bluetooth. Po priblížení sa Mustang Mach-E odomkne a umožní jazdiť bez toho, aby vodič musel vytiahnuť telefón z vrecka alebo použiť diaľkový ovládač. Ak sa vám telefón vybije, vozidlo možno odomknúť zadaním záložného kódu na klávesnici na strednom stĺpiku. Samostatný kód, zadaný na stredovom dotykovom displeji, následne slúži na naštartovanie a riadenie vozidla.

Nezodpovedanou otázkou bol pre nás výkon najsilnejšej verzie GT. Zrejme v tom úplne jasno nemá ešte ani Ford, keďže informuje len o "odhadovanom" výkone 342 kW a maximálnom krútiacom momente 830 Nm. V každom prípade je jasné, že minimálne z pohľadu dynamiky pôjde o športovo ladený crossover. Iné ako športové zameranie by sme v prípade názvu Mustang ani neočakávali. Podrobnejšie informácie aj s americkými cenami nájdete v článku, vydanom pred oficiálnym predstavením.

Tagy

Pokračovať v čítaní