Autosuv.sk

Ostatné

Nový Hyundai Tucson prichádza s výrazným dizajnom vonku aj vnútri

Novú generáciu Tucsonu si určite nepomýlime so starším bratom ani s ďalšími vozidlami. Aj keď nejde vyslovene o dizajnovú revolúciu, vďaka niektorým prvkom sa odlišuje od "mainstreamu".
Nový Hyundai Tucson prichádza s výrazným dizajnom vonku aj vnútri

Hyundai odhalil prvé snímky svojho úplne nového modelu Tucson. Medzi najdôležitejšie prvky v dizajne patrí nová charakteristická architektúra svetlometov s názvom „Parametric Hidden Lights“ a usporiadanie duálneho kokpitu, ktoré ponúka osobný priestor intuitívne optimalizovaný pre "špičkovú užívateľskú skúsenosť".  Charakteristické denné svetlá sú hladko integrované do prednej mriežky a odhalia sa až po ich zapnutí vodičom. Celkovo je karoséria nového Tucsonu väčšia a širšia ako v modeli predchádzajúcej generácie. Ponúka dlhú kapotu a krátke previsy na natiahnutom rázvore. Bočnej časti dominuje prelis, tiahnuci sa ponad kľučky. Smerom dozadu je výraznejší a plynule prechádza do zadnej časti ponad nové svetlá so svetelným pásom cez celú šírku zadnej časti vozidla.

Hyundai

Vo vnútri chce Hyundai zaujať širokým digitálnym prístrojovým panelom, ktorý sa schováva za novým štvorramenným volantom. Celá palubná doska je kaskádovito delená s výraznými horizontálnymi líniami. Dominantným prvkom je určite centrálny dotykový displej, ktorý dizajnéri posunuli nižšie. Prepracovaný je aj stredový tunel s ovládačom automatickej prevodovky.

Nová generácia Tucsonu bude oficiálne predstavená 15. septembra.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní