Autosuv.sk

Ostatné

Nový ID. Buzz zachytený vo videu

Prototyp ID. Buzzu bol videný počas testov v Alpách. Predstavený bude v roku 2022.
Nový ID. Buzz zachytený vo videu

O plánovanom príchode nového elektrického Volkswagenu ID. Buzz vieme už od roku 2017. Model má byť vo finále silne inšpirovaný dobre známym mikrobusom z 50-tych rokov minulého storočia. Nový mikrobus ID. Buzz bude uvedený na trh v roku 2022, aj preto sa už teraz preháňa po cestách vo forme prototypu.

Testovací model, ukrytý pod vrstvou kamufláže, bol pozorovaný v Alpách. Na dverách do batožinového priestoru nechýba nápis "Bremsentest", upozorňujúci ostatných vodičov na testovanie brzdovej sústavy.

Koncept ID. Buzz

Nový ID. Buzz príde na trh v dvoch verziách - nákladnej a úžitkovej. Spoliehať sa bude na batérie s rôznou kapacitou od 48 kWh až do 110 kWh. Maximálny dojazd by podľa Auto Express mohol dosiahnuť takmer 550 km. Jednomotorový model s výkonom okolo 200 k bude poháňať výlučne kolesá zadnej nápravy a jeho maximálna rýchlosť bude obmedzená na 160 km/h. Takmer s istotou sa dočkáme aj dvojmotorovej verzie s pohonom všetkých kolies, ktorej výkon by sa mohol blížiť k hranici 300 k.

Už pred časom Volkswagen informoval, že nový ID. Buzz bude vybavený Lidarom, radarmi, kamerami a ďalšími senzormi. Disponovať bude autonómnym riadením 4.stupňa. To znamená, že v určitých ohraničených oblastiach dokáže úplne nahradiť šoféra, ktorý sa v tom momente stane pasažierom. Autonómne riadenie však nebude dostupné hneď od predstavenia modelu v roku 2022, ale Volkswagen plánuje jeho využitie až v roku 2025. Na technológii spolupracuje s americkou spoločnosťou Argo AI.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní