Autosuv

Ostatné

Nový Land Rover Defender prichádza v úžitkovej verzii Hard Top

Veľký úložný priestor so šikovnými úložnými riešeniami majú spraviť z Defenderu úžitkové, ale stále luxusné auto.
Nový Land Rover Defender prichádza v úžitkovej verzii Hard Top

Nový Defender poznáme ako luxusné a drahé vozidlo, zatiaľ, čo v minulosti bolo hlavne o odolnosti a praktickosti. Land Rover chce na minulosť výraznejšie nadviazať novou úžitkovou verziou Hard Top. Názov Hard Top siaha do roku 1950, keď výrobca predstavil prvé série Land Roverov s demontovateľnou pevnou strechou, ktorá zvyšovala ochranu a bezpečnosť. Nový Defender Hard Top nadväzuje na minulosť s pevnou kovovou strechou a siluetou. Verzia Hard Top bude dostupná v oboch dĺžkach Defender 90 a Defender 110, zároveň si zachová výborné schopnosti v teréne. Dôležitou vecou sú v tomto prípade praktické riešenia.

Foto: Land Rover

"Zmaximalizujeme funkcionalitu a využiteľnosť nákladného priestoru nového Defenderu, použitím odolných materiálov a šikovných úložných riešení, aby sme zabezpečili, že prevýši schopnosti ktoréhokoľvek predchádzajúceho Defenderu Hard Top," vysvetlil šéf oddelenia Land Rover Special Vehicle Operations, Michael van der Sande. Hard Top chce zaujať užitočnou hmotnosťou a schopnosťou ťahať príves s hmotnosťou do 3,5 t.

Foto: Land Rover

Fotografie interiéru sme zatiaľ nevideli, ale vo vnútri je všetko prispôsobené hlavne vozeniu nákladu. Hoci má predĺžená verzia 110 aj dvere pre nástup do druhého radu, sedadlá tu nenájdete. Land Rover ponúkne miesto iba pre tri osoby, vďaka vysúvateľnému tretiemu sedadlu v prvom rade. Osoba v strede, ako aj náklad môžu prekážať vodičovi pri pohľade do vnútorného spätného zrkadla. Land Rover to vyriešil použitím zadnej kamery.

Aj keď je nový Hard Top úžitkovým vozidlom, stále ostáva luxusným autom s množstvom modernej a drahej technológie. Aj tak by mal byť o niečo lacnejší v porovnaní so štandardnými verziami. Cena v Británii bude štartovať na sume 35 500 libier (38 850 eur) bez dane. S predajom sa začne na jeseň 2020.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní