Autosuv.sk

Ostatné

Nový Leon už tento mesiac: Na videu odhalil takmer všetko

Už na konci januára nás čaká predstavenie novej generácie španielskej ikony, Seatu Leon. Najväčší hatchback značky z Martorellu si zachová svoj vizuálny podpis. Na videu ukázal z dizajnu takmer všetko.
Nový Leon už tento mesiac: Na videu odhalil takmer všetko

Už na konci januára nás čaká predstavenie novej generácie španielskej ikony, Seatu Leon. Najväčší hatchback značky z Martorellu si zachová svoj vizuálny podpis. Na videu ukázal z dizajnu takmer všetko.

Uvedenie nového Seatu bude opäť veľkolepý zážitok. Asi najznámejšie a najúspešnejšie auto španielskej značky bude opäť o niečo modernejšie. Ako sme písali už v decembri, najväčšia zmena bude spočívať v novom svetelnom podpise auta. Nuž, dizajn predáva. Tak to jednoducho je. Do predstavenia štvrtej generácie už ostáva iba o niečo viac ako tri týždne a automobilka na povrch vypúšťa stále nové a nové informácie nielen o dizajne, ale aj o technológiách. Vyzerá to tak, že koncernoví vrstovníci sa k sebe priblížia ešte viac.

Seat Leon
Zdroj: Seat

Exteriér vozidla preberá prvky modelu Tarraco, ktoré už pri svojom uvedení ťahalo pohľady odrazkovým pásom tiahnucim sa cez celý zadok auta. Tento pás pôvodne nesvietil, no v novom Leone už svietiť bude. Po vzore viacerých luxusných áut tak aj celkom bežný Leon zaujme animovaným zadným LED kompletom rozdeleným do troch segmentov, ktorý bude pri zatvorenom kufri pôsobiť jednoliato.

Z videa nám vyplýva aj zmena korporátneho písma martorellskej značky. Leon sa v novej generácií bude podpisovať písaným vlnovkovým písmom, ktoré nahradilo pôvodný technokratický font písma. Pozorný divák si na videu tiež všimne, že v upútavke Seat ukazuje výbavovú verziu FR, čo je v podstate tým najlepším, čo môže Seat ponúknuť. Dôležité to je predovšetkým v interiéri.

Seat Leon
Zdroj: Seat

Vnútro vozidla ostáva celkom záhadou. Opäť vidíme predovšetkým svetelnú zmenu v podobe LED pásu, ktorý sa tiahne od dverí po dvere a križuje celú palubnú dosku. Vzhľadom na nedostatok detailov interiéru sa zatiaľ ťažko hodnotí, no tento počin má potenciál opticky zmohutniť pocit z auta pre pasažierov. Zároveň evokuje akýsi hi-tech dojem. Ten je podčiarknutý aj dvojicou displejov, o ktorých nepochybujeme, že sú príplatkové. Jeden z nich nahrádza prístrojovú dosku. Ten sme si v Seate vždy pochvaľovali. Druhý bude v porovnaní s predošlou generáciou pravdepodobne niesť podstatne viac rozdielov. Pokiaľ by sa mal ponášať na novú generáciu Golfu, ktorá tiež prišla iba nedávno, bude inak osadený a celý komplet bude viac orientovaný na vodiča. Z toho by mohol majiteľ auta profitovať predovšetkým na dlhých cestách. Oveľa jednoduchší je aj stredový tunel, kde sa po novom nachádza minimalistický volič automatickej prevodovky. Počet fyzických tlačidiel sa zároveň javí byť menší a pribudli aj praktikmi "milované" lesklé plastové plochy.

zdroj: Youtube.com

Z technického hľadiska je Leon jedna krv s koncernovou sesternicou Octaviou a bratrancom Golfom. Spája ich nielen rovnaká modulárna platforma MQB, ale čiastočne aj ponuka motorizácie. Okrem známych motorov v novej generácií príde do španielskeho Leonu mild-hybridná technológia. V ďalších mesiacoch ju doplní plug-in hybridná motorizácia s elektrickým dojazdom 60 km. Tam sa však, na rozdiel od e-Golfu, elektrifikácia skončila.

Nový Leon uzrú fanúšikovia svetlo sveta 28.1.2020. Dostupný bude v päťdverovej verzii hatchback a v kombi karosérii pod príponou ST.

Tagy

Pokračovať v čítaní