Autosuv.sk

Ostatné

Nový Peugeot 508 je krásny aj ako kombi

Väčší kufor Peugeotu 508 pristane a svojím vydareným dizajnom nadväzuje na pekný liftback.
Nový Peugeot 508 je krásny aj ako kombi

Väčší kufor Peugeotu 508 pristane a svojím vydareným dizajnom nadväzuje na pekný liftback.

Peugeotu tento rok ide karta. Po predstavení po dizajnérskej stránke vydareného modelu 508 prichádza aj s kombi verziou 508 SW. Väčší kufor dizajnu vôbec nepoškodil a Peugeot 508 SW je aj s ním elegantným autom. Kombi svojou veľkosťou iba nepatrne (+ 3 cm v dĺžke) prevyšuje liftback a v porovnaní s predchodcom je o 5 cm kratšie. Novinka svojím vzhľadom podľa očakávania vychádza z liftbacku a zachované ostali aj bezrámové okná.

Peugeot

Hlavný prínos má kombi nielen v batožinovom priestore, ale aj v mieste na zadných sedadlách. Vďačí za to streche, ktorá sa nezvažuje prudko dole ako v prípade liftbacku. Chýbať nemôže ani presklená časť strechy. Od B-stĺpika smerom dopredu rozdiel medzi liftbackom a kombi nenájdeme. Zachovaný ostal aj interiér a i-Cockpit. Peugeot 508 je auto, ktoré prináša do svojej triedy aj jednu novinku. Je ňou nočné videnie, ktoré bol doteraz doménou luxusných áut. Len nedávno ju do svojej výbavy zaradil Volkswagen (Touareg). Vďaka infračervenej kamere sleduje systém okolie pred autom až do vzdialenosti 200 m.

Peugeot 508 SW (11 obrázkov v galérii)

Peugeot 508 SW bude k dispozícii so šiestimi motorizáciami - štyri naftové a dva benzínové s objemom v rozpäti 1,5 l až 2,0 l. Vozidlu poskytnú výkon od 96 kW do 165 kW. Motory budú spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Jedinou výnimkou bude najslabší naftový motor, kde bude navyše k dispozícii aj šesťstupňový manuál. Peugeot nové kombi oficiálne predvedie na autosalóne v Paríži a s predajom začne v januári 2019.

Tagy

Pokračovať v čítaní