Autosuv.sk

Ostatné

Nový SEAT Ibiza: Doteraz vraj najlepší.

Na autosalóne v Ženeve sme navštívili aj stánok SEAT. Zaujala nás nová Ibiza, o ktorej automobilka hovorí, že je to ten najlepší model doposiaľ. Bude úvodným modelom novej koncernovej platformy a nástupníkom doterajšieho ikonického modelu inžinierov z krajiny býčích zápaso
Nový SEAT Ibiza: Doteraz vraj najlepší.

Na autosalóne v Ženeve sme navštívili aj stánok SEAT. Zaujala nás nová Ibiza, o ktorej automobilka hovorí, že je to ten najlepší model doposiaľ. Bude úvodným modelom novej koncernovej platformy a nástupníkom doterajšieho ikonického modelu inžinierov z krajiny býčích zápasov.

Nový SEAT Ibiza: Doteraz vraj najlepší. (10 obrázkov v galérii)

Od roku 1984 bolo na svete predaných skoro päť a pól milióna modelov Ibizy a automobilka teda mala čo robiť, aby nesklamala svojich priaznivcov a naplnila všetky očakávania. Auto s väčším rázvorom a novými krajšími kolesami poskytuje nielen viac miesta pasažierom vnútri, ale aj pekný pohľad pre tých, ktorí v aute nesedia. Zadok auta sa hlavne v bielej farbe nápadne podobá na Volkswagen Polo, no predná časť pôsobí o dosť športovejšie, dravejšie a jedinečnejšie. Predná maska chladiča je v strede rozdelená plastom a vytvára spleť mnohouholníkov, ktoré vďaka svojim ostrým a jasne hranatým tvarom dodávajú automobilu rešpekt. Celá ilúzia nadradenosti a dôležitosti je krásne vyšperkovaná nie príliš bežnými spätnými zrkadlami, ktoré vo vonkajšom záhybe zvierajú celkom ostrý uhol.

Vnútro automobilu nezaprie svoj koncernový pôvod. Plastové lišty z čierneho lesklého plastu, ktoré naberajú na popularite v celom automobilovom priemysle, vyzerajú na pohľad veľmi vábivo, no len do toho momentu, pokým sa ich nechytíte. Každý jeden odtlačok sa na nich odráža ako svetlo z majáku uprostred bezhviezdnej oblohy. Mierne negatívny zážitok vám dokáže vynahradiť funkciami nabitý infotainment systém na stredovom paneli. Displej nielen zapadá do celého dizajnu, no celkom pekne povyšuje celú palubnú dosku na inú úroveň. Apple CarPlay, MirrorLink a podobné technológie, ktoré boli donedávna výsadou luxusnejších modelov, teraz už ponúka aj nová Ibiza.

Z pohonu má pre vás automobilka pripravené tri motory, z toho jeden naftový, jeden benzínový a pri treťom si môžete vybrať, či chcete benzín alebo CNG. Nový SEAT si budete môcť prevziať do vlastných rúk už na začiatku tohto leta.

Tagy

Pokračovať v čítaní