Autosuv.sk

Ostatné

Nový Superb bude v Čechách lacnejší a lepšie vybavený

Modernizovaný Superb dostane, s výnimkou najvyššej výbavy L&K, v Čechách nižšiu cenovku a bohatšiu výbavu. Poznáme už aj hodnotu novej verzie Scout.
Nový Superb bude v Čechách lacnejší a lepšie vybavený

Modernizovaný Superb dostane, s výnimkou najvyššej výbavy L&K, v Čechách nižšiu cenovku a bohatšiu výbavu. Poznáme už aj hodnotu novej verzie Scout.

Modernizovaný Superb si už záujemcovia môžu rezervovať v Čechách. Škoda tu mierne upravila cenníkové ceny smerom nadol a zároveň obohatila výbavu o nové prvky. Platí to pre všetky verzie s jedinou výnimkou. Vrcholná verzia L&K bude totiž drahšia v prepočte o niečo viac ako 800 eur. V cene výbavy však v tomto prípade budú aj v minulosti príplatkové prvky ako ventilácia kožených sedadiel, vyhrievaný volant, digitálny prístrojový panel a niektoré asistenčné systémy. Z českej ponuky úplne vypadol najlacnejší stupeň Active. Cenník tak začína od úrovne Ambition, ktorá bola obohatená o LED hlavné svetlá, LED hmlové svetlá a LED lampičku v batožinovom priestore. Aj napriek bohatšej výbave išla cena mierne dole. V prípade modelu Superb 1,5 TSI/110 kW sa požadovaná suma znížila v prepočte o 1 350 eur na 26 700 eur. Rovnako pristúpila Škoda aj k ďalším stupňom výbavy. Verzia Style dostane po novom adaptívny tempomat do rýchlosti 210 km/h, infotainment Amundsen s navigáciou, parkovaciu kameru a bezkľúčový systém. Cena išla pritom dole v závislosti od motorizácie až o 1 740 eur.

Škoda Superb Scout
Škoda

Najväčšie zvýhodnenie prináša verzia Sportline, ktorá je lacnejšia o 2 670 eur. Známa je už aj cena modelu Škoda Superb Scout, ktorý doteraz vôbec nebol v ponuke. V prípade naftovej verzie 2,0 TDI/140 kW 4x4 s automatickou prevodovkou DSG si Škoda vypýta vyše 39 400 eur. Scout s výkonnejším benzínovým motorom 2,0 TSI/200 kW 4x4 s automatickou prevodovkou DSG má cena ešte o niečo vyššiu (41 760 eur). Začiatkom roku 2020 pribudne do ponuky aj plug in hybridný Superb iV. Spaľovaciemu motoru 1,4 TSI pomôže prídavný elektromotor a spolu ponúknu systémový výkon 160 kW. Cenu hybridu stále nepoznáme. Otázkou ešte je, či sa aj na Slovensku cenníkové ceny posunú nižšie.

Tagy

Pokračovať v čítaní