Autosuv.sk

Ostatné

Obzreli sme sa za najkrajšími autami roka 2017

Každý máme vlastný pohľad na krásu. Platí to aj pri autách. Aj preto sme pri zostavovaní rebríčka najkrajších áut siahli po rôznych modeloch, ktoré nemajú veľa spoločného.
Obzreli sme sa za najkrajšími autami roka 2017

Každý máme vlastný pohľad na krásu. Platí to aj pri autách. Aj preto sme pri zostavovaní rebríčka najkrajších áut siahli po rôznych modeloch, ktoré nemajú veľa spoločného.

Dizajnéri sú najodvážnejší pri návrhu konceptov. Tu ich ešte výrazne neobmedzuje praktický pohľad na vec a majú pri ich návrhu voľnú ruku. V našom rebríčku majú preto dôležité zastúpenie. Začíname konceptami v abecednom poradí.

BMW radu 8

BMW 8 Concept
BMW

S výrobou sériovej verzie nového kupé začne bavorská automobilka v priebehu budúceho roka. Vozidlo v sebe nesie odkaz minulosti. Podobného “žraloka“ už BMW v minulosti malo. Máme na mysli model 850CSi. Vozidlo vyzerá podľa nás naživo o niečo lepšie ako na fotkách. Pre viac info a video KLIKNITE SEM!

BMW Z4 Concept

BMW Z4 Concept
BMW

BMW má v rebríčku dvojnásobné zastúpenie. Z4 Concept sa dizajnérom skutočne vydaril. Dúfame, že rovnako pekný ostane aj sériový nástupca. Pre viac info a fotografie KLIKNITE SEM!

Honda Urban EV Concept

Honda Urban EV Concept
Honda

Honda Urban EV Concept je z úplne iného súdka. Osloví milovníkov retro dizajnu. Nám pripomína Volkswagen Golf prvej generácie. Vzhľad ostro kontrastuje s technikou, ukrytou vo vnútri. Tá je nasmerovaná do budúcnosti nielen vybavením interiéru, ale aj elektrickým pohonom. Pre pozretie videa KLIKNITE SEM!

Kia Proceed Concept

Kia Proceed Concept
Kia

Koncept oficiálne predstavený vo Frankfurte má niektoré spoločné črty s modelom Stinger. Z praktického kombi doslova srší športový duch. Zvýrazňuje ho aj špeciálny lak s názvom Lava Red. Koncept nám dáva tušiť, ako bude vyzerať budúca generácia modelu ProCee’d.. KLIKNITE SEM! Pre zobrazenie videa z Frankfurtu KLIKNITE SEM!


Mazda Kai Concept

Mazda Kai Concept
Mazda

Odvážne tvary, masívna predná maska, úzke svetlomety a zadok v štýle Alfa Romeo charakterizujú Mazdu Kai Concept. V prípade tohto auta sa oplatí pozrieť aj do interiéru. Vo vnútri nájdeme prepojenie moderného sveta displejov a klasických “budíkov“. Spolu to pôsobí jednoducho, účelne a hlavne elegantne. V hlasovaní za dizajn by sme tejto Mazde dali určite svoj hlas a zvažovali by sme aj najvyšší počet bodov. Teraz sa už nevieme dočkať novej generácie Mazdy 3, ktorá si do veľkej miery tento dizajn prepožičia. 

Ak by sa do rebríčka nedostala Mazda Kai Concept, jej miesto by si rovnako dobre zastala Mazda Vision Coupe. Štvordverové športové kupé má veľmi podobne riešenú prednú časť s veľkou maskou a úzkymi svetlami. Viac fotografií oboch konceptov nájdete v nasledujúcom článku. KLIKNITE SEM!

Polestar 1

Polestar 1
Polestar

O značke Polestar sme doteraz hovorili vždy v súvislosti s úpravou vozidiel Volvo. Nedávno ju švédska automobilka kúpila a zmenila jej športové smerovanie. Polestar ponúkne síce výkonné, ale zároveň “zelenšie“ vozidlá. Prvým z nich je Polestar 1. Zobrazený model ešte pravdepodobne prejde nejakými úpravami, keďže sa s jeho výrobou začne až v roku 2019. KLIKNITE SEM!


Sériové autá


Alpine A110

Alpine A110
Alpine

Model A110 priniesol opätovné oživenie značky Alpine, patriacej Renaultu. Vozidlo v nás vzbudilo vlnu pozitívnych emócií okamžite po jeho predstavení. Vzhľadom pripomína pôvodný model zo 70-tych rokov - Alpine A110 Berlinette. Po prvej sérii vozidiel sa doslova zaprášilo. Viac sa dočítate v článku KLIKNITE SEM!

Bentley Continetal GT

Bentley Continental GT
Bentley

Posunúť dizajn vozidiel ako Bentley a Rolls Royce nie je jednoduché. Ich dizajnéri majú zviazané ruky. Nesmú totiž zabudnúť na množstvo dizajnových prvkov, ktoré sú historicky súčasťou týchto áut. Na začiatku tak nemajú ceruzku a prázdny papier, ale celkom presné zadanie. Posunúť za týchto okolností dizajn vozidla na nový level je náročná úloha. Bentley to v prípade Continental GT zvládlo vynikajúco, a preto nemôže chýbať medzi najkrajšími autami. KLIKNITE SEM!

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus
Lamborghini

Nad zaradením SUV do rebríčka sme váhali. Športové gény a terén idú k sebe ako koza a nôž. Zlepšenie schopností v teréne väčšinou zabije športové danosti a platí to aj pre dizajn. Ak by sme však mali vybrať najkrajšie “športové terénne vozidlo“, tak potom Lamborghini Urus. KLIKNITE SEM!

Lexus LS

Lexus LS
Lexus

Lexus LS je zvláštnym prípadom v našej nominácii na najkrajšie auto roku 2017. Je elegantné a určite by sme nad ním neohŕňali nosom. Nevybrali sme ho však pre jeho vonkajší dizajn, ale vnútornú krásu. Pasažieri tohto auta sa budú na svet usmievať. Posadia sa do jedného z najkrajších interiérov súčasnosti. Ak sa vám to náhodou nezdá pri pohľade vo videu, neodsudzujte ho, ale najskôr sa doň posaďte.

Kia Stinger

Kia stinger
Kia

Športová Kia Stinger je najdostupnejším autom v rebríčku. Vyzerá veľmi dobre, ale hlavne priniesla revolúciu medzi modely kórejskej automobilky. Platí to pre techniku, ale aj pre dizajn. Zvonku jej nemôžeme nič vyčítať. Slovami chvály sme šetrili skôr vo vnútri, kde klasické “Kia tlačidlá“ a niektoré ďalšie prvky pôsobili lacno vo vozidle, akým je Stinger. Aj napriek tomuto drobnému nedostatku je pre nás Stinger krásne auto. Pred rokmi by sme sotva uverili, že Kia prinesie na cesty takýto zážitok. KLIKNITE SEM!

Okruhové vozidlá

Osobitnou kapitolou sú vozidlá patriace na okruh. Vôbec nemusia byť krásne. Niekoľko nespokojných hlasov si vypočuli napríklad v McLarene za model Senna. Tieto športové “strely“ sú však krásne úplne iným spôsobom. Žiadne falošné koncovky výfukov, ani nezmyselné prítlačné krídla tu nenájdeme. Všetko na nich je funkčné a prispôsobené maximálnemu jazdnému výkonu. Jednou vetou, nie sú falošné a nehrajú sa na nič iné. Tu je trojica, ktorá nás v tomto roku zaujala najviac.

Aston Martin Valkyrie 

Aston Martin Valkyrie
Aston Martin

Pre viac info a fotiek KLIKNITE SEM!

McLaren Senna

McLaren Senna
McLaren

 Pre viac info a fotiek KLIKNITE SEM!

Mercedes AMG Project One

Mercedes AMG Project ONE
Mercedes

Pre viac info a video KLIKNITE SEM! 

Tagy

Pokračovať v čítaní