Autosuv.sk

Ostatné

Opel Manta dostal elektromotor a pôvodnú manuálnu prevodovku

Opel premenil starý model Manta na moderný elektromobil. Elektromotor je spojený s pôvodnou 4-stupňovou manuálnou prevodovkou.
Opel Manta dostal elektromotor a pôvodnú manuálnu prevodovku

Opel spája klasický vzhľad a moderné technológie. História modelu Manta sa začala písať pred 50-imi rokmi, teraz prichádza s modernejšou "elektrickou" tvárou. O pohon modelu s názvom Manta GSe ElektroMOD sa stará elektromotor s výkonom 108 kW. Pôjde tak o historicky najsilnejšiu Mantu generácie A. Prvú generáciu Manty GT/E v roku 1974 poháňal štvorvalec s výkonom až 77 kW, čo bola na danú dobu veľmi dobrá hodnota.

Elektrická novinka produkuje maximálny krútiaci moment 255 Nm a poháňa zadné kolesá. Zaujímavosťou je použitie originálnej 4-stupňovej prevodovky. Šofér môže radiť manuálne, alebo zaradí rovno štvrtý stupeň a jazdí ako s 1-stupňovým automatom.

Dojazd elektromobilu je vďaka batérii s kapacitou 31 kWh približne 200 km. Elektrická Manta nie je sériovým modelom, ale ide o jeden výnimočný kus prerobený priamo automobilkou. Vozidlo dostalo moderné prvky ako LED svetlá a viacero častí si požičalo z novej Mokky.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní