Autosuv.sk

Ostatné

Dacia Jogger do minúty premení lyžiny na strešný nosič

Konštruktéri hľadali jednoduchý, lacný a rýchly systém. Lyžiny Joggeru premeníte na jednoduchý nosič za menej ako 60 sekúnd.
Dacia Jogger do minúty premení lyžiny na strešný nosič

Keď je batožinový priestor plný a chcete prepraviť niečo dlhé bez straty miesta pre pasažierov, riešenie sa často dá nájsť na streche. Zakladanie strešného nosiča nepatrí medzi obľúbené a rýchle riešenie, častokrát sa mu však nevyhneme. Dacia celý proces montáže nosiča výrazne zjednodušila na novom modeli Jogger.

Na prevoz sánok alebo lyží poslúži jednoduchý nosič z lyžín. Lyžiny sa v Európe prvýkrát objavili na autách v 70. rokoch minulého storočia. Ľudia si však stále museli kúpiť nosič a tráviť čas jeho montážou. V prípade Joggeru možno strešné lyžiny jednoducho premeniť na nosič a celý proces zaberie menej ako 60 sekúnd. Nosnosť nosiča je 80 kg.

Namiesto drahého automatického systému navrhol tím Dacie veľmi jednoduchý manuálny systém, ktorý vyžaduje špeciálny kľúč, uložený v odkladacej skrinke. Najdôležitejším faktorom bolo sprístupniť modulárny systém strešných tyčí. Dodávajú sa ako štandard vo všetkých verziách radu Jogger s výnimkou základnej výbavy.

"Dacia vždy počúvala svojich zákazníkov, to je spôsob, akým pracujeme a formuje to všetko, čo robíme. A presne to sme robili pri každom kroku vývoja modelu Jogger. Počúvali sme našich zákazníkov, ktorí chceli auto schopné robiť všetko,“ vysvetlil Denis, produktový manažér modelu Jogger.

Celý proces montovania strešných lyžín si môžete pozrieť vo videu nižšie.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní