Autosuv.sk

Ostatné

Ostrý Hyundai i20 N dostal slovenskú cenu

Hyundai i20 je vstupnou bránou do rodiny športových N modelov značky Hyundai.
Ostrý Hyundai i20 N dostal slovenskú cenu

Rodina Hyundai N sa s blížiacim letom rozrastá o nového člena. K výkonným a úspešným modelom i30 hatchback N a fastback N, sa pripojí nový i20 N. Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník, ktorý prináša i20 N vo výbave N Performance s cenou od 23 390 eur.

Nový model i20 N sa spolieha na benzínový turbo motor 1,6 T-GDi s výkonom 150 kW, spolupracujúci so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Súčasťou štandardnej výbavy je samosvorný diferenciál, výfuková sústava s variabilnou klapkou a nechýba ani funkcia automatických medziplynov. 8-palcové zliatinové disky kolies sú obuté v špeciálnych, pre modely N vyvinutých pneumatikách Pirelli P-Zero.

Video s prvej jazdy s novým Hyundaiom i20 N si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze - KLIKNITE SEM!

Pripravený na trať

Na pretekárskej trati sa i20 N spoľahne najmä na predné kotúčové brzdy s vnútorným chladením s rozmerom 17 palcov. Brzdové strmene dostali športové červené lakovanie a logo N.

Dizajn dotvárajú N prvky vrátane trojuholníkového zadného hmlového svetla či športoveho spoileru, lakovaného v čiernej farbe. Posádka vpredu sa na okruhu môže oprieť o športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy.

Na každý deň

Model i20 má byť podľa Hyundaiu autom schopným jazdiť na okruhu, ale zároveň mu nemá prekážať ani každodenné jazdenie. V bežnej premávke potešia full LED svetlá so statickým prisvecovaním zákrut, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy.

Vo vozidle sa tiež nachádza balík bezpečnostných systémov SmartSense. Už základný model je nabitý výbavou a Hyundaiu neostal veľký priestor pre príplatkové prvky. Okrem metalízy a kontrastnej strechy si možno priplatiť len za dva balíky Safety pack (600 eur) a Techno Pack (1 600 eur).

Safety Pack: systém monitorovania mŕtveho uhla BCW, upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní RCCW, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu
Techno Pack: integrovaná navigácia s 10,25" farebným LCD a služby Apple CarPlay/Android Auto/Bluelink/Live Services, prémiový audiosystém BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom,
vyhrievanie zadných sedadiel

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní