Autosuv.sk

Ostatné

Ostrý Hyundai Kona N sa už preháňa po okruhu. Pozrite si video

Hyundai zaodeje aj svoj crossover Kona do športového šatu. Techniku si požičia z Hyundaiu i30 N.
Ostrý Hyundai Kona N sa už preháňa po okruhu. Pozrite si video

Za veľké rozširovanie N modelov značky Hyundai môže veľký úspech Hyundaiu i30 N. Vďaka jeho dobrým predajom sa nové ostré "N" modely objavujú ako huby po daždi. Okrem i30 N je už na scéne na vybraných trhoch model Veloster N a celkom nedávno pribudol menší súrodenec i20 N. Už teraz sa na okruhu Nürburgring preháňa prototyp crossoveru Kona N a očakávané sú aj ďalšie ostré modely ako Elantra N a Tucson N.

Nová športovo ladená Kona bude vychádzať z nedávnej modernizácie základného modelu. Vzhľad však osvieži športový zadný spojler a veľké koncovky výfukov. Športové doplnky môžeme očakávať aj v prednej časti. Vo vnútri nemôžu chýbať športové sedadlá a kontrastné prešívanie. 

Z pohľadu motorizácie nás žiadne veľké prekvapenie asi nečaká. Možnosti sú v podstate len dve. Prvou a krajne nepravdepodobnou možnosťou je slabší štvorvalec 1,6 l GDi, ktorý v menšom Hyundai i20 N produkuje výkon 150 kW. To by však pre Konu N bolo veľmi málo. Viac-menej je isté, že sa pod jej kapotou objaví silnejší dvojliter s výkonom 184 kW resp. 202 kW vo verzii Performance. K dispozícii by mal byť so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou aj s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. 

Tagy

Pokračovať v čítaní