Autosuv.sk

Ostatné

Otec vyrobil pre syna pojazdnú drevenú repliku Mercedesu Vision AVTR

Šialený koncept Mercedesu sa dočkal funkčnej do detailov vypracovanej a pojazdnej repliky.
Otec vyrobil pre syna pojazdnú drevenú repliku Mercedesu Vision AVTR
Zdroj: Youtube

Pamätáte si šialený koncept Mercedesu s názvom Vision AVTR? Mercedes ho predstavil v januári 2020. Model, inšpirovaný filmom Avatar zaujal nielen tvarom, ale aj 33 klapkami na chrbte, ktoré boli pohyblivé vo viacerých smeroch.

Výstredný koncept sa nedávno dočkal súrodenca. Youtubový kanál ND - Woodworking Art odhalil proces výroby menšej drevenej no pojazdnej repliky. Podľa popisu pod videom ide o výtvor otca k synovým narodeninám a celé mu to zabralo 100 dní.

V úvodnej fáze otec skonštruoval podvozok a rám vozidla. Nič pritom nenasvedčovalo, že pôjde o precízne vypracovaný model. Aj po pridaní drevených častí karosérie ešte nepôsobilo auto zďaleka dokonalým dojmom. Efekt sa dostavil až s precíznou rezbárskou prácou.

Vozidlo s elektrickým pohonom a grafénovou kompostovateľnou batériou dostalo množstvo LED pásov vonku aj vnútri a nechýbajú ani automaticky otvárateľné dvere. Keďže reálny koncept bol navrhnutý ako autonómne vozidlo, tak ani v replike neostalo miesto pre volant. Na ovládanie vozidla slúži oválny ovládač medzi šoférom a pasažierom.

Úroveň detailov dokumentuje aj vibrovanie sedadla s frekvenciou zhodujúcou sa s pulzom šoféra. Vibrovanie začne po jeho dotyku s oválnym ovládačom vozidla. Samozrejmosťou je aj 33 pohyblivých klapiek na chrbte vozidla. Proces výroby si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Tagy

Pokračovať v čítaní